Чому Росії не сподобається президент Трамп

3 коментувати
Трамп відстоюватиме інтереси Америки. І часом це буде суперечити інтересам Росії

З моменту оглушливої перемоги Дональда Трампа на американських виборах у російській столиці панує атмосфера ейфорії. Москвичі вважають, що Трамп забезпечить їм довгі роки миру з Америкою – те, чого хочуть більшість жителів обох країн. Утім, ці очікування ґрунтуються на сумнівному припущенні, ніби Трамп стане більш податливим у питаннях, що стосуються інтересів Росії, її вимог і дій.

Думаю, це серйозна помилка.

Напевно, Трамп дійсно відкриє нову еру співпраці з Росією. Є безліч сфер, в яких ми можемо працювати з росіянами на благо обох країн. Взяти навіть боротьбу з тероризмом. Ісламська держава є для Росії не менш серйозною загрозою, ніж для Сполучених Штатів і їхніх європейських союзників. Кавказ – вируючий казан джихадизму, який може протекти в самому серці Росії, якщо Путін не буде досить обережним. Обезглавлення чотирирічної дівчинки в Москві підтверджує наявність прихованої загрози в країні, де 30% населення становлять мусульмани.

Але дуже скоро люди зрозуміють, що Трамп – насамперед, націоналіст. Так само, як і Путін. Обидва вважають своїм головним завданням повернути своїм державам колишню велич.

Трамп – насамперед, націоналіст

Путін хоче відновити колишню Російську імперію, від Польщі до Сан-Франциско, щоб оговтатися від принизливого падіння, що почалося після програшу в Холодній війні. Трамп хоче повернути процвітання, гордість і вплив Америки, які серйозно постраждали за часів президентства Обами. Деколи ці порядки денні будуть суперечити одне одному, обидві сторони мають бути готовими до цього.

Незгода з тих чи інших питань не значить, що воно обов'язково переросте в конфлікт. В одному Трамп буде відрізнятися від Обами – він поважатиме Росію. Він обійдеться без публічних нападок, які принижують російського лідера або російську економіку. Знадобиться чимало часу, щоб налагодити робочі стосунки.

Трамп знає, як домогтися вигідної для всіх домовленості, і це не умиротворення. Це означає, що переговорний процес має починатися задовго до того, як сторони сядуть за один стіл. Це означає готувати поле бою до бою. Це означає не роззброюватися в односторонньому порядку, чекаючи, коли те саме зробить протилежна сторона.

Трамп буде відстоювати інтереси Америки, її народу та її національної безпеки. І якщо для цього потрібно буде проявити жорсткість щодо Кремля, не сумніваюся, що так він і вчинить.

Крім того, Трамп доб'ється, щоб США знову могли вести переговори з позиції сили – в економічному, військовому і психологічному плані. Нарощування військового потенціалу має вгамувати поведінку Кремля. Так, Росія вже давно модернізує свої збройні сили, а Америка тільки починає. Але через кілька років після того, як Трамп позбудеться кайданів, накладених Америкою на саму себе, Москва, можливо, дійде висновку, що вихід з угод щодо контролю над озброєннями було не такою вже доброю ідеєю з її боку.

Відновлення американської могутності може означати, що спочатку США сконцентруються на своїх проблемах: відновлення інфраструктури, зменшення величезного державного боргу, нарощування військової потужності. Але в якийсь момент пані Свобода підніме голову і подивиться в різні боки. До того часу вона буде в набагато вигіднішій позиції, щоб впоратися з усіма тими загрозами, які стоять перед її громадянами і способом життя.

Нещодавно я розмовляв з москвичем, запитав його, що росіяни говорять про вибори в США. Він розповів, що ходить багато жартів про «любов» між Путіним і Трампом, панує загальне почуття оптимізму. Але він також зазначив, що будь-яка адекватна людина розуміє, що Трамп сфокусується на відновленні економічної могутності США, і це особливо сильно не вплине на Росію, яка зіштовхується з власними економічними труднощами.

Здається, дуже правильні слова. З Трампом на чолі США, Росії, можливо, варто навчитися бути обережнішою у своїх бажаннях.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Тодда Вуда на The Washington Times. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.