Україна повинна відмовитися від НАТО

19 коментувати
Україна повинна відмовитися від свого прагнення приєднатися до НАТО і використовувати це в якості одного з козирів, щоб зупинити війну на сході

Ось, я це написав. Іноземцю легко нариватися. Я це розумію. Але дозвольте пояснити перш, ніж мене освистять.

Головна причина для того, щоб охолодити свій запал з приводу НАТО – що незважаючи на шум, який адміністрація Порошенка влаштувала навколо ідеї членства – цього не буде, ні зараз, ні в доступному для огляду майбутньому.

Причина проста: ні США, ні інші інші наймогутніші члени альянсу, такі як Німеччина, Франція і Велика Британія, не зацікавлені в цьому.

Фактично, це зробило б світ, в якому конфлікти висвітлюють планету, як світлячки, ще небезпечнішим. До того ж, президентство Дональда Трампа не покращило українські шанси на членство.

Три роки тому, коли я запропонував грандіозний мирний план для закінчення неоголошеної війни з Росією, п'ять тисяч громадян - багато солдатів, але більшість цивільних - були вбиті. Сьогодні це число подвоїлося, а бійня триває щоночі.

Президентство Дональда Трампа не покращило українські шанси на членство

Тим часом, російське викрадення Криму замість того, щоб бути діамантом в короні Путіна, стало величезним шипом. Інфраструктура півострова руйнується, а для підтримки виробництва не вистачає води.

Проте, я вважаю, що війну і протистояння по Криму і захист українського суверенітету варто розглядати окремо.

У трагедії - в кризі, потрібно вміти побачити можливості, і мати сміливість прийняти ризики, піти на компроміси і включити нелінійне мислення. Цих елементів не вистачає в українській стратегії.

Замість того, щоб розглядати перешкоди, Україна повинна прийняти той факт, що у неї є чим торгуватися. І НАТО - мабуть найбільш блискуча розмінна монета, хоча є й інші, як наприклад, забезпечення водою Криму найближчим часом.

Але більш нагальна проблема України - не Крим, а закінчення війни. Я підозрюю, що Путін вже прокляв той день, коли дозволив своїм маріонеткам розв'язати війну.

Війна в Росії непопулярна, так що Кремль намагається заховати її від громадян, тоді як окупацію Криму активно підтримують більшість росіян, в тому числі ворог Путіна і лідер опозиції Олексій Навальний.

Так що, якщо взяти той факт, що членство в НАТО Україні не світить, варто зосередитися на тому, як зупинити війну на сході, а Крим відкласти на потім.

Використовуючи своє положення в перемовинах, Україна могла відмовитися від надії на НАТО, зберігши при цьому те, що є і так - дружбу з альянсом, яка дозволяють проводити спільні навчання і інші переваги фактично особливих відносин.

Путін отримає піррову перемога і можливість стати миротворцем на сході України. А Порошенко зупинить війну, яка забирає українську молодь і ресурси.

Я переконаний, що США в 1990-х роках помилялися, підтримуючи ідею НАТО прийняти країни Балтії та Центральної Європи. І зокрема - ті, які межують з Росією. У той час як вони знайшли крихкий і помилковий спокій, країна веде гру, яка може привести до катастрофи.

Можливість безлічі страшних сценаріїв з'явилася до статті договору, по якій НАТО зобов'язаний прийти на допомогу будь-якому члену альянсу при збройному нападі.

На мій погляд, рішення адміністрації Клінтона про розширення НАТО в 1990-х роках зробило світ менш безпечним. Це зробило його більш складним з військової точки зору і, отже, більш небезпечним.

У той час Росія була вразливою. Вона досі вразлива, але сьогодні Путіну надає сміливості його популярність, яка, втім, заснована на ностальгії про те, що було і, скоріше за все, вже ніколи не повернеться.

Росія стоїть на задніх лапах, вона покалічена низькими цінами на електроенергію і санкціями, які призвели до втрат. Економічна модель країни - це інституціоналізована злочинність на чолі з Путіним-злодієм. У довгостроковій перспективі вона просто нежиттєздатна.

По суті, час грає на користь України.

Моя позиція по НАТО не нова. Я сказав це ще десять років тому одному з українських журналів.

Я підняв старий, але незаперечний аргумент про те, якою б була реакція США, якби Росія займала в Канаді і Мексиці позиції, аналогічні Варшавському договору. Ми бачили, як США відреагували на радянські ракети в Кубі в жовтні 1962 року.

У той момент ми були за крок від ядерної війни.

Хоча національні сфери впливу - це досить застаріла концепція, частково завдяки економічній глобалізації, важливо зберігати мир серед різних націй, заради миру на планеті.

І це не означає показувати слабкість, тільки розум.

Росія розсипається під тиском своєї системи і Путіна скоро визнають шахраєм, який відкинув власну країну в минуле століття.

Час на стороні України.

Але, тим не менш, Україна повинна зосередитися на тому, що може і повинно бути багатообіцяючим майбутнім. І величезний крок - знайти нелінійний спосіб закінчити війну.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Майкл Віллард
Майкл Віллард

Публіцист, політичний аналітик, президент міжнародної PR-агенції The Willard Group

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.