В Україні повно геніїв. Що ж заважає їй стати успішною

1 коментувати
Це країна талановитих вчених, математиків і IT-працівників. Але за десять днів чомусь ніхто не може підрахувати голоси на місцевих виборах

Через два роки після перемоги Революції гідності можна говорити, що Україна йде правильним шляхом. Це нормально, що в суспільстві є завищені очікування, які не завжди повністю реалізуються. Але вектор правильний, і я не розчарований. Бувають дні, коли я хотів би бачити більш швидкий прогрес, але я розумію, чому процес гальмується.

На рахунку нової української влади багато досягнень. Це фінансова децентралізація, яка була оголошена і проведена. Тепер у місцевої влади набагато більше ресурсів. Питання в тому, наскільки ефективно вони будуть розпоряджатися цими ресурсами.

Ми бачимо успіх проекту нової поліції. Він не просто був запущений, а став певним еталоном, який руйнує аргумент, що в Україні нічого змінити не можна. Тепер люди бачать, як можна реформувати інші галузі, бачать, що це реально.

Хочу відзначити також посилення обороноздатності, перезапуск роботи військово-промислового комплексу, Збройних сил, Національної гвардії. В кризових умовах для цього потрібні величезні організаторські здібності і зусилля. Але у сфері військових реформ багато чого ще потрібно зробити. Є структури по лінії командування і логістики, які потребують серйозних змін. Це те, що необхідно зробити, якщо Україна хоче в найближчому майбутньому зрівнятися зі стандартами НАТО.

Ми бачимо набагато більшу відкритість. З'явився доступ до різних форматів інформації, контрактів, держзакупівель, даних про власників автомобілів і нерухомості. Це дуже високий рівень прозорості.

Для успіху політики повинні стримати свій азарт і бажання у всьому постійно конкурувати

Але тут є і зворотній бік. Незважаючи на прозорість, Україні не вистачає механізмів, які б реагували на виявлені порушення.

Це країна, де всі про всіх знають і відкрито говорять, але прокуратура і суди не працюють так, щоб справедливість перемогла.

Є надія на нові структури — Національне антикорупційне бюро та спеціалізовану Антикорупційну прокуратуру. Там працюють серйозні люди, і я сподіваюся, що їм дадуть зробити все, що вони запланували.

Корупція залишається на перших шпальтах кожен день, і діяти потрібно рішуче.

Дуже багато людей комфортно почувають себе в існуючій ситуації. І мова не про десять людей, а про сотні, тисячі і, може бути, навіть мільйони, які вже давно погодилися з корупційною формулою існування, і перехід на чесні, прозорі позиції для всіх порушують цей комфорт. Тому я розумію, чому змінити ситуацію дуже непросто.

В Україні повно супергеніальних людей, які, на жаль, свою геніальність не завжди використовують на благо. Це країна талановитих вчених, математиків і IT-працівників. Але за десять днів чомусь ніхто не може підрахувати голоси на місцевих виборах.

В цілому я бачу прогрес і зміни на краще і думаю, що в цьому році ця тенденція посилиться. Але для успіху політики і інші гравці повинні стримати свій азарт і бажання у всьому постійно конкурувати. Їм слід зосередитися на реформах, яких заслуговує український народ.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.