Від холодної до гарячої війни з Росією

4 коментувати
В найближчі два роки ризик гарячої війни з Росією може зрости. Потрібно чимало зусиль, щоб впоратися з цією ситуацією

Чи є шанс, що в осяжному майбутньому Захід і Росія повернуться до партнерських відносин?

Щоб відповісти на це питання, дозвольте мені пояснити різницю між двома видами холодної війни, які я називаю стабільною і нестабільною холодною війною.

Ознаки нестабільної холодної війни:

1. Правила гри між ворогуючими сторонами не визначено і піддаються сумніву.

2. Територіальні межі ключових сфер впливу постійно зазанють перегляду.

3. Між сторонами немає практично ніякої співпраці – маються на увазі окремі сфери, де інтереси сторін збігаються; в основному це стосується економічної сфери, хоча і не тільки її.

Такими, на мою думку, були відносини між США та СРСР з 1948 року аж до кубинської ракетної кризи 1962 року, коли обидві країни дійшли висновку, що опинилися на межі катастрофічної світової війни і повинні зробити якісь кроки, щоб уникнути взаємного знищення.

Стабільна холодна війна, своєю чергою, є антиподом нестабільної. Вона відрізняється чітко встановленими правилами і межами впливу, угоди про контроль озброєнь зменшують ризик переходу конфлікту в «гарячу» фазу, а також наявна обмежена співпраця, переважно – в економічній сфері. Приблизно так я б описав відносини між США та СРСР після кубинської ракетної кризи і аж до розпаду Радянського Союзу в кінці 1991 року.

Ми можемо перейти до стабільної холодної війни, скажімо, років через п'ять

Тож у нас виходить чотири види відносин: гаряча війна, нестабільна холодна війна, стабільна холодна війна та співпраця.

Мене турбує те, що ми зараз перебуваємо не у стані холодної війни з Росією – ми перебуваємо в стані нестабільної холодної війни. Думаю, в найближчі два роки варіанти розвитку подій такі:

Гаряча війна – 3%

Продовження нестабільною холодної війни – 70%

Стабільна холодна війна – 25%

Щира співпраця – 2%.

Проте, в найближчі два роки ризик гарячої війни з Росією може зрости. Як же США впоратися з цією сумною і дуже небезпечною ситуацією? Я вважаю, що потрібно зробити наступне:

1. Обережно нарощувати присутність на східних рубежах НАТО, уникаючи провокування війни, а також протистояти спробам Росії дестабілізувати країни Західної Європи, зруйнувати Альянс і скомпрометувати європейський проект.

2. Працювати над переходом від нестабільної до стабільної холодної війни, співпрацюючи в економічних сферах.

3. Дати Москві зрозуміти, що США готові до партнерства у довгостроковій перспективі, але почати треба зі стабілізації відносин у сфері безпеки.

При везінні і достатніх зусиллях, ми можемо перейти до стабільної холодної війни, скажімо, років через п'ять. Москва отримає сигнал, що ми ставимося до неї так само, як і до СРСР, з часткою побоювання і повагою поряд з реалістичним розумінням того, що ми бачимо світ по-різному, і що наші інтереси і цінності також не збігаються. З іншого боку, ми покажемо, що прагнемо до стабільних відносин і їх поліпшення в довгостроковій перспективі. Думаю, Росію це влаштує, оскільки саме такого ставлення від Заходу вона і жадає.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Едварда Уокера. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.