Як уникнути війни між Росією і НАТО

9 коментувати
Існує ризик, що Кремль визнає єдиним прийнятним варіантом провокування повномасштабної кризи з НАТО

Особливо небезпечними нинішні відносини між НАТО і Росією робить те, що позиція Кремля у сфері оборони буде погіршуватися, а, значить, у Москви виникне спокуса спробувати перешкодити зміцненню східних кордонів Альянсу – і, ймовірно, дуже скоро.

Але можливості Росії до перешкоджання зміцнення НАТО вкрай обмежені. Всі методи, які вона пробувала досі, виявилися неефективними і, з точки зору Москви, тільки погіршили ситуацію. Тому існує ризик, що Кремль визнає єдиним прийнятним варіантом провокування повномасштабної кризи з НАТО.

Західним лідерам потрібно знати про ці ризики в процесі зміцнення стримуючих потужностей на східному фланзі. Я вважаю, що їм слід зайнятися основною проблемою, яка викликала криза відносин з Росією: архітектурою системи безпеки в Європі, а також контролем за озброєннями і посиленням гарантій для союзників у Європі. Спроби зняти напругу, активізуючи співробітництво в інших регіонах – наприклад, в Сирії чи на Близькому Сході в цілому – не спрацюють, оскільки вони є другорядними для Кремля.

Справжньої стабілізації відносин - не кажучи вже про повну нормалізацію не відбудеться, якщо не буде досягнуто взаємоприйнятного компромісу з основного питання: європейської безпеки.

Я бачу пріоритети Заходу у врегулюванні відносин з Росією наступним чином:

У Москви виникне спокуса спробувати перешкодити зміцненню східних кордонів Альянсу

1. Перешкодити Росії нападати на держави-члени НАТО, не провокуючи при цьому її на війну.

2. Перешкодити Росії нападати на союзників НАТО, не провокуючи при цьому її на війну.

3. Прийняти будь-які можливі односторонні заходи для посилення стратегічної стабільності (у широкому сенсі, включаючи традиційний та ядерний рівні) у відносинах між НАТО і РФ. У той же час, дати зрозуміти Москві, що Захід прагне погодити нові умови контролю за озброєннями, головною метою яких є зменшення ризику війни, а другорядною – скорочення економічних витрат на нинішню гонку озброєнь і поліпшення політичних відносин.

4. Прагнути поступово нормалізувати політичні та економічні відносини, використовуючи як «пряники», так і «батоги» у сфері економіки та безпеки, а також змиритися з тим, що найближчим часом Росія не стане європейською (якщо взагалі коли-небудь стане). Також визнати, що повна нормалізація потребуватиме певного компромісу в сфері безпеки України та Грузії (і, можливо, Білорусі), а також якогось компромісу між Києвом і Москвою щодо статусу Криму.

Звичайно, сказати набагато простіше, ніж зробити.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Едварда Уокера. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.