Фінляндія чи країни Балтії. Хто стане наступною жертвою РФ

2 коментувати
Яких кроків у військовій сфері може вжити Москва, щоб збільшити тиск на Європу і відповісти на можливе посилення східних рубежів НАТО

По-перше, Москва буде ще виразніше демонструвати, що готова використовувати тактичну ядерну зброю у разі необхідності. По-друге, може відкрито і на постійній основі розмістити балістичні ракети Іскандер-М в Криму та Калінінграді, даючи зрозуміти, що вони укомплектовані ядерними зарядами. Направити кораблі, що несуть ядерну зброю, у Чорне та Балтійське море.

Військова значущість таких кроків під питанням. Нікого вже не дивує те, що Росія готова використовувати тактичну ядерну зброю для захисту територій. Більш того, російські сили в Криму та Калінінграді вже і так мають ядерну зброю, і РФ, як і США, не повідомляє, на яких з її кораблів є ядерна зброя. Більш того, у неї є велика кількість тактичних ядерних бомбардувальників, які в змозі долетіти до столиць Східної Європи.

Але головна мета цих військових маневрів буде в першу чергу політичною – підвищити рівень страху в Європі. Другою політичною метою буде можливість переконати росіян у тому, що Кремль приймає розумні та необхідні кроки, щоб «протистояти агресії НАТО і захистити Батьківщину».

Основним наслідком таких дій у військовому плані буде подальше розхитування і так не надто надійного балансу сил уздовж лінії розмежування між силами НАТО і РФ.

Москва буде протистояти будь-яким спробам зупинити розростання конфлікту з НАТО

З точки зору Москви, збільшення нестабільності має сенс, оскільки дозволить їй залякати Європу. Так що я сумніваюся, що Москва зацікавлена у врегулюванні ситуації та обговоренні заходів з кризового управління, як пропонує Європа. Думаю, Москва буде протистояти усім спробам зупинити розростання конфлікту; принаймні, в найближчі роки.

По суті, РФ буде формулювати свою позицію наступним чином: «Ви є для нас загрозою, тому ми будемо відповідати тим же. І наш больовий поріг набагато вище».

Саме так я інтерпретую заяви російських чиновників, які загрожують Польщі, Румунії, Данії, Швеції або Фінляндії заходами, якщо ті погодяться брати участь у європейській системі протиракетної оборони НАТО або ж зважаться вступити в НАТО.

Крім цього, якщо НАТО вживатиме заходів з надання Грузії членства в Альянсі або ж збільшить військову допомогу Тбілісі, Москва може спробувати просунути лінію, що розділяє Грузію і Південну Осетію, далі на південь, для пошкодження грузинської інфраструктури. Очевидно, що зараз НАТО знаходиться не в кращій позиції щодо захисту Грузії від російського вторгнення, ніж у 2008 році.

І, нарешті, я не став би виключати можливості вторгнення російських військ на територію Фінляндії, якщо в Гельсінкі приймуть рішення про вступ до НАТО. Кордон Фінляндії з Росією розтягнутий та погано охороняється. Саме тому фінський президент нещодавно дав зрозуміти, що фіни не прийдуть на допомогу країнам Балтії, якщо ті стануть жертвою нападу РФ. За його словами, «Фінляндія не в тому становищі, щоб пропонувати іншим гарантії безпеки, яких немає у неї самої». Як я зрозумів, це означає, що в разі нападу Росії на країни Балтії, Фінляндія буде зайнята тим, щоб військовими методами переконати РФ не атакувати її.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.