Дилема Кремля. Путін може догратися до війни з НАТО

4 коментувати
Для залякування Заходу РФ доведеться піти на кроки, які можуть спровокувати повномасштабний військовий конфлікт

Рано чи пізно Кремлю доведеться вибирати, чи буде він намагатися послабити і розділити Захід за допомогою політичних і економічних хитрощів, або ж шляхом військового тиску. І, коли цей момент настане, я ставлю на те, що Москва вибере тиск і залякування.

Звичайно, баланс може зміститися, якщо антисистемні партії в Європі зможуть домогтися відчутного впливу або ж якщо ЄС і США увійдуть в серйозну рецесію. Тоді Москва може вирішити, що підкилимні методи дозволять проросійським партіям прийти до влади хоча б у деяких з європейських столиць і заблокувати продовження санкцій, підвищення військових витрат і просування на Схід.

Тим не менше, я сумніваюсь, що Кремль обере цей шлях – з кількох причин.

По-перше, малоймовірно (нехай навіть такого варіанту розвитку подій виключати не можна), що незабаром США або ЄС очікує нова рецесія, незважаючи на нещодавні коливання на ринку валюти і цінних паперів.

Зняття санкцій не особливо допоможе російській економіці, якщо ціни на нафту не почнуть зростати

По-друге, хоча антисистемні партії і можуть прийти до влади ще в кількох європейських столицях, то не у багатьох. Більше того, поліпшення відносин з Москвою не буде їх пріоритетом (як показує приклад Сірізи).

По-третє, зняття санкцій не особливо допоможе російській економіці, якщо ціни на нафту не почнуть зростати.

По-четверте, Кремль, без сумніву, розуміє, що США не погодяться з пом'якшенням політики щодо РФ. Це ж вірно і щодо "прифронтових" держав НАТО – Естонії, Латвії, Литви, Польщі і Румунії. Більш того, партнери НАТО в регіоні - Україна, Грузія, Фінляндія і Швеція вже точно не стануть скорочувати військові витрати або відмовлятися від співпраці з НАТО просто тому, що у Франції або Іспанії до влади прийшли проросійські сили.

Якщо стисло, політичні події у Східній Європі ніяк не посприяють вирішенню проблем Росії, пов'язаних з НАТО. Хіба що, звичайно, Кремль не погодиться на умови, які велика частина росіян вважатиме принизливою капітуляцією, а це, як мені здається, дуже малоймовірно.

Саме тому головною тактикою Кремля стане залякування за допомогою військової сили з метою посіяти страх на Заході. Таким чином він спробує уникнути повноцінного конфлікту з НАТО.

Але заковирка полягає в тому, що для залякування Заходу в достатній мірі Кремлю доведеться піти на кроки, які можуть спровокувати повномасштабний військовий конфлікт.

І Москві ще належить вирішити цю дилему.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.