10 речей про майбутнє конфлікту РФ та Заходу

5 коментувати
Як будуть розвиватися відносини Москви та Вашингтона в найближчі роки

Мене запросили на семінар, який буде присвячений економічній, внутрішньо-і зовнішньополітичній ситуації в Росії та її наслідки для США. Тому я вирішив коротко підсумувати, як, на мою думку, будуть розвиватися відносини між РФ і США.

1. Військове протистояння між Росією та США/НАТО, яке і так вже досягло небезпечного рівня, стане ще серйозніше.

2. Конфронтація або подальше погіршення відносин з РФ у сфері безпеки – не в інтересах США і їх союзників.

3. Росії не вдасться вирішити свої проблеми в сфері безпеки, розхитуючи ЄС, намагаючись посилити розкол між країнами Заходу або налагоджуючи зв'язки з Китаєм.

4. Росії не вдасться вирішити свої проблеми в сфері безпеки, перетворивши Україну або Грузію в економічно або політично провальні держави.

5. Російське вторгнення в Сирію підсилило напруженість у відносинах із Заходом і підвищило ризик військового зіткнення з НАТО.

6. Відносини РФ із Заходом в цілому і з США зокрема, не покращаться, поки не настане стабілізація у відносинах між Росією та НАТО.

Анексія Криму робить малоймовірним зняття санкцій у найближчому майбутньому

7. Західні економічні санкції в цьому році не знімуть (навіть частково), а анексія Криму робить малоймовірним те, що їх взагалі знімуть в найближчі роки.

8. Щоб зробити відносини Росії із Заходом у сфері безпеки менш небезпечними, потрібні прямі переговори між РФ та США.

9. Ці переговори повинні бути присвячені, для початку, контролю над озброєнням та заходів по забезпеченню безпеки. Переговори повинні бути комплексними і стосуватися не тільки стратегічного озброєння, а також ядерного, протиракетного озброєння, а також, що особливо важливо, розміщення конвенціальних сил.

10. Прогрес у питанні контролю озброєння зможе зробити військовий баланс між РФ і НАТО менш проблемним і сприятиме поступовій нормалізації політичних відносин. Коли-небудь це може навіть призвести до того, що Україна і Росія досягнуть компромісу по Криму (хоча я не став би занадто сильно на це сподіватися).

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад та публікацію колонок Едварда Уокера. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.