Взяти й поділити. Чому країні залишиться дірка від бублика

18 лютого, 14:52
2877
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Почитав різну аналітику про пропозицію уряду штрафувати за використання ФОП для ухилення від податків

Що можу сказати з цього приводу. Я вже давно звик до того, що наша влада поводиться як шулер, танцюючи на дуже вузькому і крихкому мосту довіри. Тому що якщо цей міст завалиться  полетять всі: і ті, хто підтримує подібні популістські пропозиції, і ті, хто не підтримує. А як полетять  так і прилетять, все станеться приголомшливо швидко. І озирнутися не встигнуть, як замість єдиного зростаючого сектора економіки, який не залежить від гаряче улюблених олігархами природних копалин, а залежить виключно від мізків  залишиться дірка від бублика.

IT-компаніям, проти яких спрямоване це "доленосне" рішення, буде не надто важко зібрати своїх співробітників разом з сім'ями, посадити в літак і перевезти туди, де правила роботи є більш зрозумілими і передбачуваними. Благо, в інших країнах їх з радістю приймуть, оскільки вже давно всю свою зовнішньоекономічну політику спрямовують у подібному напрямку. І струмочок, який формує ті самі 4% ВВП  вичерпається, як під час щорічних планових відключень води.

Спочатку – потоки, відкати і Роттердам+, а потім ФОП

А замість IT-шників, низькі податки і "розкішне" життя яких не дають спокою "мудрим реформаторам"  як вівці для стрижки залишаться тільки бюджетники, зайняті на неефективних підприємствах, пенсіонери і малоосвічені мешканці глухих сіл. Ну і самі реформатори  винуватці цього торжества. Та й то  поки не звалять кудись, попередньо нахапавши стільки, щоб вистачило на життя у вигнанні.

З одного боку подібна спроба "все взяти і поділити"  не нова, і на моїй пам'яті такої шариковщини за останні роки було чимало. З іншого боку, зараз, як ніколи подібні рішення можуть "прокатати" в зв'язку з загальним божевіллям на пошуку відьом, хаосом в економіці і готовністю народу "довірити" проведення непопулярних реформ новому уряду, який обиратимуть зовсім скоро.

А, якщо врахувати, що історичні приклади інших країн, які створили і підтримують преференції для IT-компаній  нічому наших чиновників не вчать, як не вчать і результати подібної практики, залишається сподіватися тільки на диво. Навіть не на здоровий глузд.

Тіньову економіку стимулює не той, хто оптимізує власні податки, а той, хто не робить їх адекватними та відповідними сьогоднішній ситуації. Тобто сама держава. Нехай ще одна галузь покаже таке зростання і перспективи розвитку, як це показала IT-галузь  тоді можна буде зрівнювати. Зрівнювати, не підвищуючи податки, а навпаки  знижуючи, причому для всіх. Тільки спочатку припинити красти, приводячи за собою в фіскальну службу, на митницю, держпідприємства всю кумівську вертикаль, а потім вже шукати тих, хто ухиляється. Спочатку  потоки, відкати і Роттердам+, а потім ФОП. Тоді буде чесно.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Вчора, 12:42

thumb img
Ґвалтують, поки не завагітніє. Жінок народу качинів із М'янми продають як "наречених" у Китай
Події

Вчора, 19:30

thumb img
Кулі і кислота. Історія організатора розстрілу останньої російської імператорської сім'ї
Гаджети

Вчора, 18:45

thumb img
Народження звіра. Все, що відомо про майбутній флагманський смартфон Huawei P30 Pro