17 листопада 2018, субота

Сім кроків для України

0 коментувати

Для того щоб економіка країни зростала в швидкому темпі, необхідно сконцентрувати зусилля на залученні інвестицій та примноженні людського капіталу

Ключ до китайських темпів зростання економіки — це ефективна взаємодія держави і бізнесу. Можна буде сказати, що вона ефективна, коли Україна підніметься у рейтингу Doing Business вище 30 місця.

Але для початку потрібно забезпечити кілька критично важливих умов, без яких будь-які зусилля наростити ВВП будуть марними.

1.Макроекономічна стабільність, яку ми спостерігаємо останні два роки, повинна бути підкріплена більш ефективною політикою в державних фінансах. Уже зараз ми бачимо кроки Міністерства фінансів у правильному напрямку. Мова про введення середньострокового бюджетного планування, але цього недостатньо. Потрібно не тільки скоротити бюджетні витрати з нинішніх 44% до 37% ВВП, а й перейти до бездефіцитного бюджету. Потенційно це дозволить Україні щорічно прискорювати економічне зростання на додаткові 1-3 процентних пункти і знизити рівень державного боргу.

2.Необхідно нарешті забезпечити захист власності і мінімізувати ризики для інвесторів.

3. Реформа судової системи. Нинішній системі не довіряють. Разом із відсутністю покарання за корупцію і рекет, недореформовані суди позбавляють Україну інвестицій. Насамперед це стосується малого і середнього бізнесу.

4.Державі слід зробити все можливе, щоб бізнес зручно і комфортно працював на рівних для всіх умовах. Це в жодному разі не означає повну відсутність регулювання.

5.Зниження рівня прямих податків на бізнес.

6.Введення плану BEPS із протидії відтоку капіталу в офшори.

7. Якісна реформа Державної фіскальної служби.

Текст опублікований в журналі Новое Время за 21 березня 2018 року в рамках проекту "Як черепасі стати тигром". Републікація повної версії заборонена

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Гліб Вишлінський
Гліб Вишлінський

Виконавчий директор Центру економічної стратегії, член Ради Реанімаційного пакету реформ

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.