На розрив

2 коментувати
"Самопоміч" роздирає конфлікт цінностей

В Україні десятки, якщо не сотні тисяч людей, що професійно займаються маркетингом і зв'язками з громадськістю. Вони знають, як зробити продукт привабливішим для цільової групи споживачів на конкурентному ринку і як донести його переваги до цієї групи.

Але, коли дивишся на українську політику, здається, що вона існує в паралельному світі. У ньому перемога на виборах може стати результатом або щасливої випадковості, або банального підкупу виборців та застосування адмінресурсу, але ніяк не грамотного позиціонування і комунікації. Зірки партій спалахують і гаснуть, "Нашу Україну" змінює "Свобода", "Народний фронт", УДАР стає частиною БПП, БПП помахом руки перетворюється на "Солідарність". З політиків першого ешелону лише Юлія Тимошенко багато років має стійку базу підтримки, але гігантський антирейтинг навряд чи колись дозволить їй стати президентом.

Приклад чергової зірки, партії "Самопоміч", показовий. Перетворення з львівської політичної сили на регіональну, а потім - національну не проходить безболісно. Причина – у різниці цінностей початкового ядра виборців у Львові і тих, на кого партія орієнтується на національному рівні. Протистояння навколо антидискримінаційної поправки, де консервативні цінності старого ядра партії вступили в конфлікт з ліберальними прагненнями нових виборців, оголило цю проблему і завдало відчутного збитку сприйняттю бренду. Хоча перші ознаки з'явилися набагато раніше, коли з партійної фракції були виключені депутати, які посіли непопулярну серед виборців західних областей позицію за виконанням мінських угод.

Для "Самопомочі" настав час визначатися, на виборців з якими цінностями вона буде спиратися

Причина стрибків партії зрозуміла – якщо вона не хоче опинитися в залежності від одного олігарха, фінансові ресурси обмежені, і кожна група виборців на рахунку. Однак постійний конфлікт між цінностями особистої свободи та цінностями традицій з постійним ризиком скотитися в популізм для тимчасової підтримки електоральної бази руйнують партійний бренд і загрожують розвалити партію зсередини.

Щоб не виявитися ще однією згаслою зіркою, "Самопоміч" має час визначатися, на виборців з якими цінностями вона буде спиратися. Добре, якби це стало першим успішним формуванням правоцентристської політичної сили з чіткою ідеологією. Закон про державне фінансування партій допоможе забезпечити фінансову базу для ідеологічних, а не олігархічних партій. А грамотний політичний маркетинг і комунікації будуть потрібні в будь-якому випадку.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.