17 листопада 2018, субота

Друга лінія фронту

10 коментувати
У країні чітко вималювалися дві партії — Добра і Зла. Друга — головний союзник Путіна в гібридній війні з Україною, який руйнує державу ще більше, ніж Росія

Нещодавній візит у Київський дозвільний центр приніс розуміння, навіщо ми намагаємося змінити країну на краще, а не просто змінюємо місце проживання. Виявляється, грамотна організація праці, невеликі вкладення і правильний підбір персоналу творять чудеса. У 10 хвилинах ходьби від будинку в рідному місті ти можеш отримати державну послугу — твоєю мовою, без черг, шанобливо і з посмішкою. Саме так і виглядає країна, яку ми хочемо побудувати.

Таку країну будує Партія Добра. Їй протистоїть Партія Зла. Вони чітко вималювалися в останні тижні, коли їхні відносини остаточно набули характеру війни. Як часто відбувається в новітній історії України, полем битви і перемог Партії Зла стала Верховна рада. Комуністична "група 239" у парламенті, обраному ще в Українській РСР. Ті ж 239 за диктаторські закони 16 січня 2014 року. А тепер 200, які проголосували за обрання приватного детектива Найджела Брауна аудитором Національного антикорупційного бюро замість інспектора мін'юсту США. І 265 за поправку Тетяни Чорновіл до закону, що звільняє від електронного декларування військовослужбовців. Цією ж поправкою введено декларування доходів і майна ключових співробітників і фізосіб-підрядників організацій, що борються з корупцією.

У 1991 році ворогами демократії були комуністи. У 2014‑му — регіонали та комуністи. У 2017‑му — депутати правлячої коаліції БПП і Народного фронту з приєднаними до них колишніми регіоналами Опозиційного блоку, груп Відродження і Воля народу. Багато з них значилися серед тих, хто голосував "за" 16 січня 2014 року. Цього разу разом з ними за відмашкою лідерів голосували і більшість фракцій постмайданної коаліції.

Для звичайного українця зрозуміти, що відбувається і хто має рацію, непросто. На цьому грає Партія Зла

Нічого нового. “А ми дивились та мовчали, Та мовчки чухали чуби. Німії, подлії раби!" — писав ще Тарас Шевченко. "Агресивно-слухняною більшістю" назвав у 1989 році депутат З'їзду народних депутатів СРСР Юрій Афанасьєв прогорбачоввську більшість, яка чинила опір реформам.

Але, як і на кінець Радянського Союзу, навіть у "партії влади" зараз проявляється демократична меншість. Наприклад, у голосуванні щодо Брауна на 200 "за" припало 60 "проти", що буває в Раді не так часто. У двох фракціях коаліції "проти" проголосували 8 осіб, а ще 23 утрималися. Більшість з них — молоді депутати, яким добре ім'я цінніше, ніж лояльність по відношенню до лідерів.

Членство в партіях Добра і Зла все меншою мірою визначається цим партквитком або посадою. В уряді, та і в одному і тому ж міністерстві можуть бути члени різних партій. Один міністр руйнує корумповані рекетирські структури, а інший йому заважає. Один заступник міністра реформує, а інший допомагає красти.

Для звичайного українця зрозуміти, що відбувається і хто має рацію, непросто. На цьому грає Партія Зла, запускаючи путінську платівку "всі вони однакові, всі крадуть", "перш ніж боротися з корупцією, доведи, що ти сам кришталево чистий". Але піддайся цим аргументам, і вихід тільки один — еміграція, оскільки майбутнього у країни, де всі крадуть, немає.

Формуючи у співгромадян упевненість, що "в цій країні ніколи нічого не буде", Партія Зла є головним союзником Путіна в гібридній війні з Україною. У тому числі й через це колишні регіонали завжди готові підтримати Партію Зла у нинішній владі. Якщо витік мізків і трудова еміграція послаблюють країну поступово, то Путін завжди буде радий швидко запропонувати українцям російську владу в потрібний момент.

Партія Зла руйнує Україну, розкрадаючи її за допомогою "смотрящих" на держпідприємствах, рекетирів у силових структурах і підконтрольних суддів. Її депутати — просто солдати у війні проти Партії Добра, яка намагається підірвати корумповану систему, оживити економіку і, по суті, врятувати українську державу.

Більшість українців — чесні люди. Вони не крадуть і хочуть будувати свою країну, а не шукати щастя на чужині. Як їм зрозуміти, хто є хто в цій війні? Партія Добра стоїть на цінностях відкритості і свободи. Свободи слова, вибору, підприємництва. Партія Зла лякає Росією, безконтрольністю, насаджує цинізм і безвір'я, воює з громадськими активістами та журналістами.

Через три роки після революції гідності гідність знову стала рідкісною рисою у владі. Партія Зла йде в наступ. Кожному знову доведеться зайняти свою сторону в цій війні.

Колонка опублікована в журналі Новое Время від 31 березня 2017 року. Републікування повної версії тексту заборонене.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.