Друга лінія фронту

10 коментувати
У країні чітко вималювалися дві партії — Добра і Зла. Друга — головний союзник Путіна в гібридній війні з Україною, який руйнує державу ще більше, ніж Росія

Нещодавній візит у Київський дозвільний центр приніс розуміння, навіщо ми намагаємося змінити країну на краще, а не просто змінюємо місце проживання. Виявляється, грамотна організація праці, невеликі вкладення і правильний підбір персоналу творять чудеса. У 10 хвилинах ходьби від будинку в рідному місті ти можеш отримати державну послугу — твоєю мовою, без черг, шанобливо і з посмішкою. Саме так і виглядає країна, яку ми хочемо побудувати.

Таку країну будує Партія Добра. Їй протистоїть Партія Зла. Вони чітко вималювалися в останні тижні, коли їхні відносини остаточно набули характеру війни. Як часто відбувається в новітній історії України, полем битви і перемог Партії Зла стала Верховна рада. Комуністична "група 239" у парламенті, обраному ще в Українській РСР. Ті ж 239 за диктаторські закони 16 січня 2014 року. А тепер 200, які проголосували за обрання приватного детектива Найджела Брауна аудитором Національного антикорупційного бюро замість інспектора мін'юсту США. І 265 за поправку Тетяни Чорновіл до закону, що звільняє від електронного декларування військовослужбовців. Цією ж поправкою введено декларування доходів і майна ключових співробітників і фізосіб-підрядників організацій, що борються з корупцією.

У 1991 році ворогами демократії були комуністи. У 2014‑му — регіонали та комуністи. У 2017‑му — депутати правлячої коаліції БПП і Народного фронту з приєднаними до них колишніми регіоналами Опозиційного блоку, груп Відродження і Воля народу. Багато з них значилися серед тих, хто голосував "за" 16 січня 2014 року. Цього разу разом з ними за відмашкою лідерів голосували і більшість фракцій постмайданної коаліції.

Для звичайного українця зрозуміти, що відбувається і хто має рацію, непросто. На цьому грає Партія Зла

Нічого нового. “А ми дивились та мовчали, Та мовчки чухали чуби. Німії, подлії раби!" — писав ще Тарас Шевченко. "Агресивно-слухняною більшістю" назвав у 1989 році депутат З'їзду народних депутатів СРСР Юрій Афанасьєв прогорбачоввську більшість, яка чинила опір реформам.

Але, як і на кінець Радянського Союзу, навіть у "партії влади" зараз проявляється демократична меншість. Наприклад, у голосуванні щодо Брауна на 200 "за" припало 60 "проти", що буває в Раді не так часто. У двох фракціях коаліції "проти" проголосували 8 осіб, а ще 23 утрималися. Більшість з них — молоді депутати, яким добре ім'я цінніше, ніж лояльність по відношенню до лідерів.

Членство в партіях Добра і Зла все меншою мірою визначається цим партквитком або посадою. В уряді, та і в одному і тому ж міністерстві можуть бути члени різних партій. Один міністр руйнує корумповані рекетирські структури, а інший йому заважає. Один заступник міністра реформує, а інший допомагає красти.

Для звичайного українця зрозуміти, що відбувається і хто має рацію, непросто. На цьому грає Партія Зла, запускаючи путінську платівку "всі вони однакові, всі крадуть", "перш ніж боротися з корупцією, доведи, що ти сам кришталево чистий". Але піддайся цим аргументам, і вихід тільки один — еміграція, оскільки майбутнього у країни, де всі крадуть, немає.

Формуючи у співгромадян упевненість, що "в цій країні ніколи нічого не буде", Партія Зла є головним союзником Путіна в гібридній війні з Україною. У тому числі й через це колишні регіонали завжди готові підтримати Партію Зла у нинішній владі. Якщо витік мізків і трудова еміграція послаблюють країну поступово, то Путін завжди буде радий швидко запропонувати українцям російську владу в потрібний момент.

Партія Зла руйнує Україну, розкрадаючи її за допомогою "смотрящих" на держпідприємствах, рекетирів у силових структурах і підконтрольних суддів. Її депутати — просто солдати у війні проти Партії Добра, яка намагається підірвати корумповану систему, оживити економіку і, по суті, врятувати українську державу.

Більшість українців — чесні люди. Вони не крадуть і хочуть будувати свою країну, а не шукати щастя на чужині. Як їм зрозуміти, хто є хто в цій війні? Партія Добра стоїть на цінностях відкритості і свободи. Свободи слова, вибору, підприємництва. Партія Зла лякає Росією, безконтрольністю, насаджує цинізм і безвір'я, воює з громадськими активістами та журналістами.

Через три роки після революції гідності гідність знову стала рідкісною рисою у владі. Партія Зла йде в наступ. Кожному знову доведеться зайняти свою сторону в цій війні.

Колонка опублікована в журналі Новое Время від 31 березня 2017 року. Републікування повної версії тексту заборонене.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Гліб Вишлінський
Гліб Вишлінський

Виконавчий директор Центру економічної стратегії, член Ради Реанімаційного пакету реформ

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.