Чи стане перемога Трампа катастрофою для України?

1 коментувати
Трамп не завжди дотримується своїх зобов'язань і сплачує борги. Навіть якщо він особисто зобов'язаний Кремлю, це ще не означає, що він відплатить

На мою думку, на сьогодні не можливо сказати зі 100%-ою впевненістю, якою буде політика Трампа щодо Росії та України – забагато різноманітних факторів з різною вагою, які до того ж впливають один на одного. Ось вони (список не повний).

Фактори проти України

По-перше, Трамп чітко висловлювався за покращення відносин з Росією, що неможливо зробити, не поступившись Кремлю українськими інтересами – наприклад, визнавши анексію Криму чи відмовивши Україні у військовій чи фінансовій підтримці.

По-друге, Трамп схвально висловлювався про диктаторів і ідея поділу світу на сфери впливу може бути для нього психологічно близькою. Політику Барака Обами щодо України можна критикувати як слабку, але ідея про сфери впливу та втручання однієї нації у внутрішні справи іншої була для нього неприйнятною.

По-третє, Трамп може мати бізнесові інтереси в Росії, повного обсягу яких ми не знаємо.

«Politico» нарахував 15 кардинальних змін позицій новообраним президентом за 15 днів

По-четверте, Росія, ймовірно, вплинула на результати виборів на користь Трампа, про що свідчать кібер-атака на сервер Демократичного національного комітету, зливи Wikileaks, а, згідно зі свіжою публікацією, - створення та розповсюдження росіянами брехливої інформації проти його опонента Гілларі Клінтон.

По-п'яте, Пол Манафорт, який втратив свою посаду, щонайменше частково, через розслідування українських правоохоронців, підтримує відносини з Трампом та до того ж мешкає у Вежі Трампа.

По-шосте, перші призначення Трампа є поганим сигналом для України. Радник з питань національної безпеки Майкл Флінн брав участь у святкуванні 10-ї річниці RT та з'являвся в ефірі цього телеканалу, де відстоював ідею, що США та Росія мають спільно боротися з ІДІЛ, що є основним аргументом Кремля на користь нормалізації відносин зі США з усіма привілеями, на які вони розраховують.

Фактори на користь України

По-перше, в Конгресі, який формулює зовнішню політику США, є міцна, двопартійна проукраїнська більшість. Сенатори Маккейн та Ґрем вже підготували стратегію боротьби з проросійською політикою Трампа, а сенатор Кардін – законопроект про посилення санкцій проти Росії за її агресію в Україні, Сирії та кібератаки в США. Ще до того, як Трамп публічно оголосив свою політику щодо Росії, на Капітолійському пагорбі риють «законодавчі траншеї» та «будують стіни», щоб ця політика залишалася в руслі стримування агресивних дій Кремля.

По-друге, більшість посад вимагають затвердження в Сенаті. Маккейн та інші вже дали чітко зрозуміти, що проросійського Державного секретаря не буде.

По-третє, не лише серед законодавців, а і серед військових та розвідувальної громади США існує розуміння небезпеки, яку становить Росія.

По-четверте, Трамп з легкістю змінює свої позиції. «Politico» нарахував 15 кардинальних змін позицій новообраним президентом за 15 днів.

По-п’яте, Трамп не завжди дотримується своїх зобов'язань і сплачує борги. Навіть якщо він особисто зобов'язаний Кремлю, це ще не означає, що він відплатить. Одним з основних аргументів Клінтон під час кампанії було те, що Трамп «кидає» підрядників і працівників. Чому таким підрядником не може стати Кремль?

По-шосте, Москві самій може бути невигідно потепління в американських відносинах – не буде на кого звалювати провали в економіці та проти кого згуртовувати народ.

По-сьоме, росіяни завжди залишатимуться росіянами, і Трамп може різко зреагувати на те, що він розцінить як хамство чи підступ і розвернути політику щодо Росії на 180 градусів. Як сказав мені конгресмен Пітер Кінґ, щойно Трамп дізнається про весь обсяг дій росіян у світі, він негайно змінить свою думку про Путіна.

По-восьме, кажуть, що Трамп припинив отримувати брифінги з розвідувальною інформацією, проте їх старанно відвідує новообраний віце-президент Майк Пенс. Це може бути сигналом до того, що куратором зовнішньої політики буде віце-президент, і Майк Пенс може стати таким же лобістом України в адміністрації Дональда Трампа, яким був Джозеф Байден в адміністрації Барака Обами.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.