Три плюси ситуації з Кабміном

1 коментувати
Не думаю, що причина конфлікту була в персоналіях, точніше, спробі провести побільше "своїх"

Не знаю вже, тішить вас чи дратує моя властивість у всьому знаходити позитивні сторони, але вони є у мене і цього разу.

1. Не сталося те, чого я довгий час дуже боявся - тихої узурпації влади через перетворення Банкової в єдиний центр ухвалення рішень (що мало корелює з Конституцією). Президент, який півтора року відчайдушно збивав заради цього Яценюка, перебуває сьогодні (у зв'язку зі структурою коаліції) в набагато більшій залежності від НФ, ніж раніше. З відставкою Арсенія Яценюка вразливість команди НФ сильно зменшилася, а ось вплив, здається, тільки зросте. Йому (президенту) навіть доводиться запустити їх у святая святих - Генпрокуратуру, чого раніше й уявити собі було складно.

2. Гройсман ясно продемонстрував, що, всупереч поширеній думці, нічиїм пуделем він не є. І я не думаю, що причина конфлікту була в персоналіях, точніше, спробі провести побільше "своїх". Він просто чітко розуміє, за яку безнадійна справу зараз береться. І йому не підходять на ключових посадах в Кабміні наглядачі, орієнтовані тільки на вказівки з Банкової, а не результат роботи уряду. Сподіваюся, в його домовленості з Порошенком є і пункти неписані (назвемо їх "карт-бланш"). Інакше вся ця затія погано - і дуже швидко - скінчиться.

3. Готовність багатьох високопоставлених чиновників відмовитися від кабмінівських посад ясно доводить, що йдуть туди не заради доступу до грошових потоків (в гіршому разі, не тільки заради цього). Це, погодьтеся, вселяє надію. Ну, і багато говорить про зміну якості влади, а також про ступінь впливу суспільства на процес, навіть якщо саме суспільство цього не помічає.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.