Потрібно продовжити рвати зв'язки з Росією

32 коментувати
Ніяких легких рішень, ніяких відновлень зв'язків, ніяких важелів Путіну для економічного шантажу

Кілька "видатних" українських мислителів сучасності синхронно з запоребриковими колегами виступили за налагодження економічних зв'язків з Росією. Патріотично налаштоване співтовариство збудилося, але багато хто і коливається - аж надто не влаштовують економічні реалії і незвичні злидні. А тут, схоже, можна легко додати кілька відсотків до неабияк виснаженого бюджету.

Особисто моя думка - ні в якому разі. Але з причин дещо відмінних від широко обговорюваних.

Справа в тому, що основним мотивом для більшості людей, що займають непримиренну позицію в даному питанні, є уражене самолюбство - яка може бути торгівля з агресором? Що ж, ця емоція зрозуміла. До того ж, почуття національної гордості і гідності - політичний фактор, який ніхто не може скидати з рахунків. Але все ж, ризикну припустити, що "дорослий" уряд, вибираючи між образою та суттєвим зростанням ВВП (тобто, поліпшенням матеріального становища населення), обрав би друге. Прикладів, особливо з ізраїльської політики, у мене багато.

Так чому ж в даному випадку я вважаю більш правильним продовжувати розривати зв'язки з колишньою метрополією?

Саме економічними путами Москва всі роки утримувала Україну у своїй орбіті

Все просто. Саме цими самими путами Москва всі роки утримувала Україну у своїй орбіті. Розриваючи їх, Путін сам позбавив себе більшості важелів тиску на Україну (крім військових, які, з відомих причин, не завжди прийнятні). І ми, нарешті, звільнилися для нормального дрейфу в бік цивілізованого світу - ЄС і НАТО.

Головне: найгірші наслідки цього розриву ми вже пережили. Отже, прорвемося, як зробили це до нас ті ж балтійці. Так що ніяких легких рішень, ніяких відновлень зв'язків, ніяких важелів Путіну для економічного шантажу! Курс - до світла, подалі від приреченої варварської імперії.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.