Переграти Путіна. Як відібрати у РФ ініціативу в Донбасі

3 коментувати
В глибині душі західні лідери розуміють, що проведення вільних виборів в умовах окупації - це і справді нонсенс

Ми всі з'ясовно сміємося над позамежним кретинізмом російської пропаганди, що повідомляє про масову втечу бойовиків ІДІЛ під потужними ударами православного воїнства. Між тим, для нас ці тупі байки можуть бути дуже гарною новиною. Як я неодноразово писав раніше, основне завдання операції РФ у Сирії лежить саме в царині пропаганди і покликане відвернути увагу від провалу проекту "Новоросія". І в рамках цієї задачі військові перемоги РФ (нехай абсолютно ефемерні і висмоктані з пальця) - інтегральна складова обробки мізків. Хвора мілітаризмом і месіанством московитська нація легко відволікається від "здачі російських" в Донбасі, якщо створити у неї ілюзію військової доблесті і порятунку світу в іншому "сакральному" місці. Під цим прикриттям забратися зі східної України (Крим покищо за дужками) Путіну буде відносно нескладно. А наступне скасування деяких санкцій і зовсім поверне його зомбованих співгромадян у звичний стан гордості за пана, який "всіх переграв".

Головним питанням в нинішніх умовах є: що робити нам? Пару днів тому я писав вже, що Путін може легко створити українському президенту потужні проблеми в парламенті і суспільстві взагалі, якщо погодиться, щоб дату місцевих виборів на Донбасі визначила ВР. І ось Путін це зробив. Головною перешкодою для проведення виборів до остаточного виведення окупаційних військ і роззброєння незаконних формувань є закон про особливості самоврядування деяких районів Донбасу, який передбачає зовсім іншу черговість: спочатку відновлення суверенітету, потім - вибори. І змінити це керівництву країни буде вкрай складно, хоча в мінських угодах передбачено зворотній порядок.

Якщо пам'ятаєте, під час нещодавнього обговорення змін до Конституції в цій частині зрадофоби (включаючи мене) стверджували: згадка цього закону в перехідних положеннях ніякої небезпеки не несе, бо тут важливим є виключно зміст самого закону, а він захищає інтереси України досить ефективно. Спроба ж внести в нього зміни "на користь" бойовиків і Росії будуть сприйняті суспільством надзвичайно важко. Навіть якщо в залі знайдеться 226 голосів за зміни в закон, то позиція щодо конституційних змін сильно послабиться. І необхідні в грудні 300 голосів, які і сьогодні є нічним кошмаром Юрія Луценка, точно зібрати не вдасться. А отже, виконання мінських домовленостей нами в будь-якому випадку буде зірвано.

У Заходу досить пряників, щоб вмовити Путіна на зміни в угоді, та і батіг є

Звичайно, завжди є спокуса покластися на Порошенка, сказавши "він знає більше - йому вирішувати", тим більше, що досі партію під назвою "врегулювання конфлікту" він вів досить віртуозно, на мій неосвічений погляд. Безсумнівна свобода маневру у нього в цьому випадку є. Розповім, наприклад, як би на його місці я діяв, якби не було іншого виходу. В найкоротший термін оголосив би вибори в окупованих районах. А потім, зібравши докази масового та брутального порушення виборчого законодавства України (ви ж розумієте, що тут нічого фальсифікувати не доведеться - їх буде вище даху), скасував би їх. І тоді поставив би перед гарантами мінського процесу питання про невиконання цієї частини угод в такому порядку.

На жаль, рівень довіри до влади сьогодні не такий, щоб цей варіант міг бути реалізований. Більш того, його просунення у ВР може бути навіть фізично небезпечним для політичного керівництва країни і загрожувати стабільності ситуації. Тому, залишається інше: категоричне неприйняття проведення виборів до деокупації регіону. Порошенко, безумовно, повинен демонструвати партнерам всі можливі зусилля по виконанню угод і навіть залучати їх для допомоги у ВР, як це вже було раніше. Але, не отримавши потрібного результату, в підсумку всі вони будуть змушені шукати інше рішення.

Слід розуміти, що деякі ризики такий розвиток подій несе. Союзники можуть образитися на невиконання угод, яке неминуче "підставляє" і їх гарантів. Але тут треба розуміти, що для них демократія - це не порожній звук, і вони здатні рахуватися з результатом волевиявлення народу. До того ж, у глибині душі і вони не можуть не розуміти, що проведення вільних виборів в умовах окупації - це і справді нонсенс. Думаю, у Заходу цілком достатньо пряників, щоб вмовити Путіна на зміни в угоді, та і батіг є - довгий і важкий.

Загалом, якщо комусь цікава моя думка, то я категорично проти внесення змін у закон "про особливості самоврядування" і проведення виборів, поки в регіоні влада належить незаконним збройним формуванням. Принаймні, до того часу, як дізнаюся щось важливе, чого не знаю або не розумію сьогодні. Отже, вранці гроші - виведення і роззброєння всіх окупаційних військ, та лише ввечері - стільці у вигляді виборів.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.