Ми можемо втратити нашу поліцію

7 коментувати
У поліції служать різні люди, здатні помилятися, але в масі - вони прийшли "служити і захищати", нерідко залишивши посади більш безпечні та грошовиті

Майже половина населення України вважає реформу поліції найважливішою та найуспішнішою з усіх проведених. Гадаю, в цьому головна причина того галасу, що зчинився навколо історії з молодим поліцейським і вбитим під час затримання злочинцем.

Цілком очевидно, що тут прокуратура, афільована з однією політсилою, мочить МВС, очолюване представником іншої.

Це надзвичайно погано, бо працювати поліцейським і щодня ризикувати життям і здоров'ям за невелику зарплату, не маючи за спиною підтримки суспільства, надзвичайно складно.

Косити серйозне бабло, як це багато років робили менти - прийнятно для багатьох і з ризиком для життя, і з тотальною недовірою суспільства. А от чесно служити за пару сотень баксів, щодня долаючи спокусу і ризикуючи життям, при такому ставленні суспільства - це з області фантазій. Не дивуйтеся тепер, якщо і нові копи, дивлячись на очевидні злочини, будуть демонстративно відвертатися, як багато років робили їхні попередники.

Але найстрашніше - це те, що ми знову втрачаємо останню "купину". До недавнього часу суспільство тонуло в болоті, не маючи під ногами твердої опори у вигляді хоч одного нормального суспільного інституту, на який можна покластися.

Найстрашніше - це те, що ми знову втрачаємо останню "купину"

Нарешті, з'явилася "купина" у вигляді Національної поліції, що створюється спільними зусиллями грузинських реформаторів, громадянського суспільства (яке склало основу більшості комісій) і прогресивної частини політичного істеблішменту.

Служать там люди різні, як і всі ми, здатні помилятися і схибити, але в масі - вони прийшли "служити і захищати", нерідко залишивши посади більш безпечні та грошовиті. Якщо ми зараз підріжемо їм крила, то загрузнемо в корупційному болоті ще глибше.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.