Кому була вигідна кібератака на Україну

1 коментувати
Згадайте, заради чого Путін вліз у дорогу і досить безглузду сирійську авантюру

Я не дуже люблю конспірологію на предмет приписування Росії організації будь-яких терактів або атак в світі. Путін і його Чекістан - не єдине зло на землі, нехай навіть виявляється прямо або побічно причетним до більшості його проявів: від війни в Україні до ДАІШ і від підтримки Ірану до Венесуели. Але що стосується кібератаки і вірусу Petya.A: логічним шляхом я не можу знайти нікого, кому б це було вигідно, крім Росії.

Власне, з огляду на те, що першою жертвою кібер-агресії стала Україна, така версія була висловлена негайно. Але в міру того, як в орбіту руйнівного вірусу потрапляли й інші країни, зокрема сама Росія, звинувачувальних голосів ставало все менше.

Тим часом, ніяких підстав для цього (виключати РФ з числа підозрюваних) немає, оскільки якщо ми припустимо, що маємо справу з добре продуманою спецоперацією, то найкраще алібі для злочинця - самому опинитися в числі жертв. Єдине завдання при цьому: мінімізувати свої збитки, пояснивши "кращою готовністю до атак", що й було зроблено.

Найкраще алібі для злочинця – самому опинитися в числі жертв

Можу навести ще кілька аргументів, чому, на мій погляд, спецслужби Росії краще за інших підходять для ролі організаторів операції Петя, але вони дещо спекулятивні.

Тепер головне питання: навіщо? Думаю, всі вже здогадалися, що вимагання - чисте прикриття для Петі. Тоді в чому ж головний сенс? Зрозуміло, що атака непогано виконує роль засобу залякування, показує Україні, який багатий арсенал засобів чекісти у своїй гібридній війні ще не використали. Думаю, саме з цією метою атаку почали саме з нас, і лише потім вона перетворилася на світову проблему.

Але це завдання попутне, головне не це. Згадайте, заради чого Путін вліз в дорогу і досить безглузду сирійську авантюру: він хоче бути великим міжнародним гравцем, без якого неможливо впоратися з якоюсь глобальною проблемою. Минулого разу це була ДАІШ, тепер - кібер-загроза (яку сам і створює).

Зараз ця проблема для нього ще більш актуальна: відносини з США котяться в тартарари (всупереч очікуванням), і він намагається дати Трампу хороший привід привернути себе в коаліцію цивілізованих держав без того, щоб для американського президента це неодмінно закінчилося імпічментом.

Думаю, навіть таймінг - незадовго до наміченої зустрічі - тут невипадковий.
Чи зможе цей фактор (глобальної нібито кіберзагрози) перекрити стовідсоткову токсичність росіян для американського президента, я не знаю. Мені здається що ні. Але я грішу часом надмірним оптимізмом.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.