Як Газпром та Путін втратили все

33 коментувати
Росіяни не врахували, що від газової труби залежить не лише покупець, але і продавець

Дивлячись на ціну газу, яку Газпром пропонує на 2016 рік (менше $200 для Європи і менше $150 для України), неодмінно згадую Путіна в 2007 році на трибуні в Мюнхені і його публічно озвучені еротичні фантазії про енергетичну зброю, енергетичну наддержаву та кінець ери дешевих вуглеводнів.

Пригадую також, як я доводив друзям, що це був вирок Газпрому, бо ніколи Захід не погодиться на шантаж, на перетворення звичайного товару (газу) в зброю проти себе (та ще й ними самими оплачену). Згадую, як опоненти сміялися наді мною в 2009 році під час газової війни і відключення газу українцям та європейцям, коли я повторював, що наслідки цього для газочекістів будуть незворотними. І що прив'язка споживача до єдиної труби хоча і робить російський монополізм ультимативним, але тільки в короткій часовій перспективі. А потім політика цивілізованого світу обов'язково направляється всією своєю міццю на подолання залежності та варварського диктату.

І раптом через кілька років після цього клептократи з КДБ, які уявили себе крутими бізнесменами та економістами, зробили неймовірне відкриття - що у труби два кінця. І, у зв'язку з цим, що до труби прив'язаний не лише покупець, але і продавець. І що йому часом навіть складніше від неї "відв'язатися", ніж першому.

Другим таким відкриттям для газочекістів було, що технологічний прогрес нечутливий до пропаганди. Поки Кремль, противненько хіхікаючи, вмовляв себе, що сланцевий газ - це міф, американці з канадцями повністю змішали карти на ломберному столі, а потім його взагалі перевернули. Після цього погані новини для росіян стали вискакувати автоматично, як чорт з табакерки: нові шельфові родовища по світу, відновлювальна та інша альтернативна енергія, енергозбереження.

Кремль вмовляв себе, що сланцевий газ - це міф

У результаті імперське "національне надбання" не просто вшестеро звалилось по капіталізації і не просто знижує ціни всім своїм покупцям, але і зворушливо виляє хвостиком перед Нафтогазом, щоб той не повністю переключився на реверсні поставки.

Знаєте, що найсмішніше? Що московити в масі щиро продовжують вважати Путіна великим правителем. Закомплексований хапкий на руку нікчема, що отримав в буремні роки задарма (за рахунок стрибка цін на вуглеводні) три трильйони доларів, не просто розтринькав небачений шанс модернізації, але і завів країну в історичний і економічний глухий кут. І триваюча підтримка його після таких "успіхів" - ознака не тільки цілковитої моральної, але й інтелектуальної неспроможності російського народу.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.