Держава купила актив. Крапка

4 коментувати
Україна "купила" діючий бізнес, який можна буде через деякий час продати

Багато постів на тему "два олігархи змовилися і звалили на плечі українців величезний борг". Це некоректна оцінка ситуації.

1. Як би там не було, держава "купила" актив, діючий бізнес, який можна буде через деякий час продати – якщо не з прибутком, то й навряд чи сильно збитково. У будь-якому випадку, збиток буде незрівнянно меншим, ніж у випадку падіння банку.

2. Ні висока частка кредитів пов'язаним особам, ні, можливо, виведений рефінанс, ні непроходження банком стрес-тесту, ні навіть переоцінені застави ще не зробили його токсичним або таким, що має від’ємну вартість. Відповідь на останнє запитання дасть незалежний західний аудитор. А вже якщо ті самі кредити (нехай навіть пов'язаним особам) будуть нормально обслуговуватися, то платник податків і зовсім не постраждає.

3. Що ж змусить цих "пов'язаних осіб" повертати кредити, особливо якщо врахувати, що вони, на думку Нацбанку, перевищують вартість застав? Відповідаю: неправильно вважати, що ми мали справу з переговорами двох учасників. Є ще й третій – Захід. Можете називати його МВФ, ЄБРР, але насправді це уряди західних країн з їх спецслужбами.

Неправильно вважати, що ми мали справу з переговорами двох учасників. Є ще й третій – Захід

І доти, поки вони нас кредитують, а також реструктуризують і списують наші борги, вони вважають, що той, хто краде гроші в України, краде у них. І які б гарантії і поступки не отримав Ігор Коломойський за конструктивну позицію в цій угоді (я впевнений, що отримав), право прикарманювати гроші американських платників податків туди не входить. І в разі порушення домовленостей, його не врятує не тільки Швейцарія, але й Ізраїль.

Тож, не бійтеся, панове зрадофіли: на цей раз, гадаю, "Захід нам допоможе".

Опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.