18 червня 2018, понеділок

Чого очікувати від реформи держуправління

0 коментувати

Державні механізми повинні запрацювати краще

Реформа державного управління – це перш за все відповідь на запит українського суспільства. Важливо, що міністерства зможуть займатись не тільки «гасінням пожеж», а й цілеспрямовано і аргументовано вибудовувати сталі державної політики у відповідних сферах. До того ж, це чудова нагода для талановитих людей, які зможуть поєднати свій професійний розвиток із розвитком країни.

До нової державної служби варто спробувати приєднатись, тому що:

– реформа виглядає, як справжня, глибинна, а не косметична зміна

– має масштабні завдання і проекти

– дає поштовх для професійного та особистісного росту

– формує репутацію та солідний запис у резюме

– дає безцінну можливість справити реальний вплив на сферу політики

Міністерства зможуть займатись не тільки «гасінням пожеж»

Чого очікувати претендентам від конкурсу:
Перший тест – це перевірка аналітичних і вербальних здібностей, він досить точно відображає кмітливість та застосовується у всіх сучасних HR-методах. Перше письмове завдання перевіряє професійні знання та вміння викладати думки. Як правило, відразу видно знає претендент тему ґрунтовно чи поверхово. Друге письмове і перше усне – той самий легендарний «туризм». Ці етапи викликали найбільше дискусій, але вони напевне перевіряють здатність швидко і точно працювати з документами, включають вичерпні відповіді на питання.

Останній етап – співбесіда. Вона дасть комісії шанс перевірити навички, які знадобляться в роботі. А для кандидата це можливість продемонструвати ті аспекти професійного профілю, які «підходять» для вакансії.

Чого очікувати від роботи державного експерта:

Експерти мають значну автономію і в межах своєї компетенції приймають власні рішення. Частина роботи так чи інакше на стику кваліфікацій: експертиза, PR, аналітика, нормопроектування, кризова комунікація, ІТ. Здійснюється різноманітна комунікація: від депутатів та колег у міністерствах до представників громадського сектору та іноземних експертів.

Експерти мають свободу будувати собі репутацію професіонала у сфері політики та реалізовувати кілька магістральних проектів.

Чого очікувати від реформування держуправління у 2018-2020 роках:

Робота міністерств зосереджуватиметься на стратегічному плануванні, забезпеченні формування державної політики, здійсненні моніторингу та оцінюванні результатів її реалізації. Основний продукт діяльності – проекти нормативно-правових актів та документи державної політики. Останні повинні містити опис суспільно важливої проблеми, обґрунтування необхідності її розв’язання, опис пропонованого курсу вирішення та план його реалізації. Міністерства створять модель, за якою розроблення проектів НПА здійснюватиметься на основі документів державної політики.
Основною діяльністю директорату політики має бути забезпечення комплексу дій з підготовки та впровадження урядових рішень. Це, зокрема, аналіз стану справ, консультації із заінтересованими сторонами, аналіз альтернативних варіантів розв’язання проблеми, вибір оптимального варіанта, нормативне забезпечення та моніторинг (контроль) її реалізації.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Владислав Власюк
Владислав Власюк

Генеральний директор Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.