Влада як напасть

22 лютого, 09:35
1996
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Чим ближче Оскар – тим більше розмов про фаворитів і шанси. Сьогоднішній дебютант вже здобув 8 номінацій

І не виключено, що в найближчий вікенд додасть до них кілька статуеток. Давайте ж сфокусуємось на цьому фільмі, тим більше, він сьогодні вийшов у наш прокат.

Сьогодні працюємо за фільмо «Vice», який у нас синхронно з заклятими сусідами для чогось став «Владою». А міг би залишитися «Віце». Або «Замом» з «Заступником». Ну гаразд, влада так влада, в будь-якому разі йдеться про біографічну драму, присвячену колишньому віце-президенту США Діку Чейні.

Не так давно цей фільм мав би всі шанси пройти повз, навіть ічз Бейлом на вістрі, але з того часу багато чого змінилося, і міністри оборони США, не кажучи вже про віце-президентів, впливають на життя нашого під'їзду більше Далай-лами з Махатмою Ганді. Чейні пристойно «наслідив» в історії, та й творці фільму далекі від вигідних ракурсів. Не тільки для нас багато чого змінилося, глядач в принципі пішов інший і пафосний комплементарний байопік про одного з найбільш суперечливих республіканців дотрампівської епохи не мав би жодного шансу на зарубку радарами.

Але повернемося до стартових позицій: режисер «Гри на пониження» і «Спадкоємців» Адам МакКей вирішив не залишати вищих сфер і взявся за історію Чейні. У проект вписався Plan B на чолі з Бредом Піттом, хлопці вирішили не розмінюватися на дрібниці і ні в чому собі не відмовляти (одні фальш-титри чого варті).

Крістіан Бейл для головної ролі набрав двадцять кілограмів, не дотягнувши ні до де Ніро у «Скаженому бику» (+27 кг), ні до Вінсента Д'Онофріо в "Суцільнометалевій оболонці" (+32 кг). Але, з огляду на те, що колись Бейлу довелося скинути майже тридцять кг для «Машиніста», він все одно став остаточним олімпійським чемпіоном за розмахом коливання.

Карколомних акторських етюдів Крістіан тут не виконує, але з перевтілення отримує залік – дуже схожий на прототип, як і Сем Рокуелл, його Джордж Буш-молодший так достовірно соває вилицями, що як би Сему другий поспіль кращий другий план додому не відвезти. Емі Адамс теж отримала номінацію за роль місіс Чейні, але особисто я за Роквелла.

Чейні в фільмі проходить транзитом від електрика до найвпливовішого віце в історії (а як ще, за Буша-то-молодшого?). Нас намагаються переконати в тому, що в політику Дік прийшов прибирати попільнички, а вже потім набрався нахабства, але ми уважно дивилися «Картковий будиночок» і пам'ятаємо, що до чого.

До речі, паралелей з Андервудами вистачає – тут тобі і руйнування четвертої стіни, і п'ята влада у всій красі з окремим привітом сімейству Кохів. Форсажу, до речі, теж передали привіт, але з поблажливістю, як двірнику при дворі.

Що ж стосується екранного Чейні, то він ловить інфаркт за інфарктом, важко дихає і навіть намагається відпочити, керуючи нафтовою корпорацією (у чекістів і антічекістыв одні вектори), але як тільки представляється реальний шанс дотягнутися правою рукою до влади, кидає все і коброю викидається на пост другої людини в світі. Нам не надто пояснюють причини подібної залежності, але придивыться до найближчого білборда і не задавайте зайвих питань.

Використовуючи Буша-молодшого в своїх інтересах, Дік набирає в лопату побільше повноважень і складає собі під ноги – після 11 вересня все стане в нагоді, не дарма нас настільки часто тицяють у теорію унітарного правління. Але співпереживання коливається в районі нульової позначки, Чейні в цьому фільмі радше постає антагоністом, ніж героєм в строгому костюмі. А що поробиш, такий жанр, не дарма сценарист «Хвоста, що виляє собакою» Девід Мемет називав драму вибором з двох поганих варіантів.

Разом: 7,5 з 10 з додатковим балом за кылька міцних сценарних твістів і тегом #АУВНЛ – а у вас негрів лінчують, який буде обов'язково затребуваний тими, хто бачить в нас з вами колонію, що надто загордилася з себе.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Читайте тематичні колонки на НВ:

Кинопоиск з Фоззіщочетверга

Сьогодні в світі з Іваном Яковиноющодня

Особисті фінанси з Іваном Компаномщовівторка

Деловая неделя з Сергієм Фурсоющоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим щотижня

Більше поглядів тут

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Саме там

Сьогодні, 12:05

thumb img
Це просто чарівно. Як живуть сучасні українські відьми і травниці - репортаж НВ
Політика

Сьогодні, 13:05

thumb img
Катерина Кіт-Садова у великому інтерв'ю – про чоловіка, "сміттєвий" скандал, Гриценка і свої активи
Компанії/Ринки

Сьогодні, 09:00

thumb img
Відчиняйте, їжа! Скільки заробляють кур'єри Uber Eats і Glovo і хто найчастіше користується послугами доставки