Путін не полишив спроб розколоти Захід. Що він робитиме?

7 липня, 09:45
Ексклюзив НВ

Захід має сам себе зачистити від Росії

Путіну не вдалося розколоти євроатлантичний світ. Але для цього дуже класно попрацювали американці, і гуртування відбувалося навколо США. Тож наявність лідера дуже важлива.

Відео дня

Та я впевнений, що Путін не полишив спроб розколоти Захід. Він прекрасно розуміє, що буде осінь, прийде зима, зростатимуть ціни на енергоносії, на їжу. Путін і надалі шантажуватиме, десь «під столом» спробує понятійно домовитися з частиною Заходу. Намагатиметься просувати різні сценарії розділу України.

Нам усім дуже важливо сказати: люди, зупиніться, невже Росія вас ще не навчила?! Ви ж побачили, що на голову українцям нічого надягти не можна. Якщо будуть понятійні домовленості, то почнеться новий етап Третьої світової війни, що охопить набагато більше країн. Ці загрози потрібно всім просто на пальцях показувати. Бо ця війна України як держави, але також це війна українського суспільства. І в цьому сенсі це унікальна війна. Це війна вже 21-го століття.

Але Путін 100% не полишив своїх спроб. Він зараз буде намагатися чекати американських виборів у листопаді, маневрувати. Потім намагатися грати на розкол демократів та республіканців перед наступними президентськими виборами. На жаль, у ці ігри у Кремлі грати вміють. І тут нам потрібна спільна стратегія. Так само, як і спільна стратегія протидії російським спробам зупинити, або пригальмувати нашу євроінтеграцію.

Захід вже прокинувся, але ще одна чашка міцної кави не завадить

Захід вже прокинувся. Але ще одна чашка міцної кави йому не завадить. Є на Заході політики (до речі, в політиці це більше відчувається, ніж у бізнесі, бо бізнес вже махнув рукою на цю Росію, не весь, але значна частина), особливо в Європі, думають, «а що нам робити з цією Росією»? І це правильна логіка. Питання тільки в тому, щоб не думати в категоріях якихось поступок і понятійних домовленостей. Точно Путін буде їх пропонувати, — особливі умови по газу, по якихось інших ресурсах, постачанні зерна в регіони, важливі з точки зору міграційних ризиків для Європи.

І всі бачать — не таємниця — яка шалена активність російської розвідки зараз і в Європі, і в США. Що тільки не роблять. А в Болгарії, коли висилали російських дипломатів. Там же всіх купують. Раніше хоч намагалися якось «під столом», а тепер намагаються на зарплату поставити частину західного суспільства. І те, що це відбувається через 4 місяці після початку війни, свідчить, що на Заході російського впливу ще більше, ніж достатньо.

Так, Захід прокидається. Але він має почати зачистку Росії. Сам має зачистити себе від Росії. Позбавитися цього шаленого російського впливу. Це — як спрут, який проростає в тіло Заходу. Це все потрібно від себе повиривати. Це є не тільки обмежити споживання енергоносіїв російських. Це — головна задача Заходу. Якщо він цього не зробить, то Росія знову заколисуватиме і пропонувати хабарі, пільгові умови. Тільки зачистка. Інакше ніяк.

Повну версію слухайте у спеціальному ефірі Війна в Україні на Радіо НВ:

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X