Критичний момент у війні. Що стоїть за найбільшим постачанням Заходом озброєнь Україні

Лоуренс Фрідман: Якщо не буде воєнних проривів, то загальна картина не зміниться, але важче простежити шлях уперед (Фото:REUTERS)
Масштаб підтримки також підвищує ставки. Чи вдасться зберегти такий рівень підтримки, якщо Україна не зможе зробити черговий воєнний прорив?
Нещодавнє здивування небажання Німеччини санкціонувати передачу танків Leopard 2 Україні висвітлило оману канцлера Шольца щодо того, що поставлено на карту в цій війні, а також залежність України від таких рішень. Це важкі тижні для України, коли загинуло багато мирних жителів, а влада над Бахмутом слабшає. Президент Зеленський попередив, що тільки за серйозного пакета підтримки можна перемогти російські сили, явно байдужі до втрат, доки вони прагнуть закріпити свою окупацію української території.
Питання про танки домінувало у репортажах про зустріч Контактної групи по Україні на авіабазі Рамштайн, де 50 країн, зокрема всі 30 членів НАТО, зустрілися, щоб обговорити майбутній рівень підтримки України. Міністр оборони США Ллойд Остін закликав учасників «копати глибше», і, якщо залишити осторонь питання про танки, загалом вони це зробили.
Оголошений пакет заходів підтримки вражає. Пакет США вартістю близько $2,5 млрд містив 59 бойових машин Bradley, 90 бронетранспортерів Stryker, системи ППО та десятки тисяч ракет й артилерійських снарядів. Дев’ять найбільш рішучих прихильників України, у тому числі Великобританія, оголосили про низку нових кроків, які включали велику кількість боєприпасів, навчальних та зенітних озброєнь, а також 600 ракет Brimstone з Великобританії, 19 гаубиць Caesar французького виробництва з Данії та шведську артилерію. Поляки чекають на дозвіл Німеччини, перш ніж пожертвувати ротою танків Leopard 2 з 1000 одиниць боєприпасів.
У заяві дев’яти пояснюється, що: «Ми визнаємо, що озброїти Україну для витіснення Росії з її території так само важливо, як озброїти українців для захисту того, що вони вже мають. Водночас ми продовжимо підтримувати Україну у переході від спротиву до вигнання російських вояків з української землі. Об'єднуючи союзників і партнерів, ми забезпечуємо якнайбільше стратегічний і скоординований сплеск глобальної військової підтримки. Новий рівень необхідної бойової потужності досягається тільки за рахунок комбінації ескадрилій основних бойових танків, що знаходяться під протиповітряною та протиракетною обороною, що діють разом з дивізійними артилерійськими групами, і подальшого глибокого прицільного вогню, що дозволяє вражати російські тилові та командні вузли на окупованій території».
Україна тепер отримує більше шансів перемогти у цих майбутніх битвах
Тим часом відома підтримка Росії з боку інших країн зводиться до баражуючих боєприпасів Shahed і безпілотників Mohajer-6 з Ірану, а також танків, БМП і вантажівок з Білорусі. Таким чином, Росія, як і раніше, значною мірою залежить від своєї власної оборонної промисловості, щоб заповнити втрати минулого року та оснастити нові підрозділи, що формуються з мобілізованих військ, тоді як Україна може розраховувати на поповнення запасів за рахунок нових поставок якіснішого обладнання.

Риторика Росії
Хоча офіційна російська лінія сповнена безтурботності, запевняючи, що це нове озброєння мало що змінить, з’являються й ознаки занепокоєння. Одна з його причин полягає у повному провалі спроб Москви змусити і умовити західні (а особливо європейські) країни відмовитися від підтримки України чи, принаймні, провалі надій на те, що вони стомляться від війни та забудуть моральні й геополітичні імперативи, які призвели їх до виконання зобов’язань, взятих перед Україною.