Закриття сайтів-піратів – продовження Революції гідності

7 коментувати
Ми всі хочемо жити в цивілізованому світі, хочемо, щоб вулиці були чистими, та далі смітимо і плюємо в свій же колодязь

Зараз в Україні через закриття двох великих піратських сайтів (ex.ua, fs.to) почалася велика публічна дискусія про те, чи можна у бідних українців відбирати крадений контент. 

Вперше я зустрівся з ліцензуванням відеоконтенту, коли співпрацював з одним із OTT-провайдерів Канади. Весь бізнес цієї компанії був побудований на піратстві та чорному контенті. Треба сказати, що на цьому вони заробляли чималі кошти, проте відсутність договорів зі всіма правовласниками дуже заважала їхньому бізнесу розвиватись. Вони практично не рекламувались, тому що боялись бути знайденими. Я відразу зрозумів, що така бізнес-модель – це прямий шлях до банкрутства.

Згодом мої партнери та я вирішили започаткувати власну OTT-платформу з українським телебаченням в США. Відразу піднялось питання легалізації бізнесу та правовідносин з українськими телеканалами. Ми склали список медіагруп та каналів, які працюють поодинці, чітко виклали свої потреби і написали індивідуального листа кожній з цих компаній з пропозицією співпраці. Практично половина каналів відгукнулись в перші 2-3 дні, деякі швидко запросили на зустріч. Відразу було відчутно, що люди, відверто кажучи, здивовані таким підходом. Всі представники українських медіа легко йшли назустріч та входили в наше становище, погодились на кращу ціну та дали безкоштовний період для розвитку бізнесу.

Виявилось, що налагодити взаємовигідні стосунки із правовласниками зовсім не важко, якщо ти цього хочеш.

І, відповідаючи на питання, поставлене на початку, я вважаю, що не те що можна, а потрібно. Ми всі хочемо жити в цивілізованому світі, хочемо, щоб вулиці були чистими, та далі смітимо і плюємо в свій же колодязь. Я переконаний в тому, що будь-яка людина, котра коли-небудь сама створила якийсь продукт, зі мною погодиться. Навіть якщо ти не вклав в це великі кошти, ти віддав цьому продукту найважливіше – свій час. Частину свого життя. Я не можу уявити собі відчуття, коли твою працю крадуть і відкрито та підло розповсюджують в комерційних цілях. Це не гідно українця, і в цьому немає ніяких людських чеснот.  

Особисто я не розумію людей, які отримували від $500 тисяч до $1 млн на рік і жодного разу не задумались про те, що можна купити ліцензії, що можна підписати договір, що можна отримати певні виняткові умови, маючи таку велику кількість користувачів. Знаючи, що все це приводить до проблем із законом, конфіскації техніки, арештів, тощо.

Ми всі відвідуємо кінотеатри, де за квиток платимо від 50 до 200 гривень. При цьому переглядаємо кіно лише один раз. В даний момент ми платимо правовласнику, кіностудії та кожному актору за їхню працю. Тоді чому не можна заплатити ці ж 50 чи 150 гривень за перегляд будь-якого кіно протягом цілого місяця? Особисто я давно видалив власний профіль з vk та почав передплачувати підписку на iTunes. Всього за $8 на місяць вся моя сім’я слухає ліцензовану музику в найкращій якості. Є маса інших ресурсів, де поважають авторське право та цінують роботу кожного автора якісного контенту.

Навіщо купувати кіно, коли воно доступне на піратському сайті? Для того,  щоб почувати себе гідно. У цьому плані закриття піратів – продовження Революції гідності.

Більше поглядів тут

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.