Від страху до мрії. Чому ми неславимо чужий успіх

26 січня 2016, 07:37
1487
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Ну куди ти пхнешся зі своїми грандіозними планами, коли можна ще стільки подепресувати та поскаржитися на несправедливе життя?

Нещодавно я став свідком показової розмови: один зі студентів провідного університету країни в компанії своїх колег поділився бажанням вступити в один з провідних вишів США, через що був узятий на глузи. Мовляв, складні іспити, Америка далеко та взагалі «куди тобі».

Щось подібне мені доводиться чути і помічати навколо практично щодня - наше суспільство знеславлює спробу домогтися видатного успіху. Ти можеш бути в чомусь кращий, ніж більшість, але і не думай стати найкращим! Будь кращим у себе в селі чи місті, може, навіть у країні, але і гадки не май побудувати найкращу в своїй галузі компанію світу або заснувати організацію, яка зробить кращим життя всього людства. Не лізь, не виділяйся, не випендрюйся, все одно нічого не вийде. Здатність мріяти про краще для себе, країни і всього світу сприймається як нахабство, завищена самооцінка, ба навіть як щось непристойне. Ну куди ти пхаєшся зі своїми грандіозними планами, коли можна ще стільки подепресувати, поскаржитися на несправедливе життя та вічно недодалої влади?

Не лізь, не виділяйся, не випендрюйся

Але ось що я скажу: саме з такої божевільної, болісно прекрасної мрії про те, щоб зробити неможливе, і починаються всі великі люди і держави. Сміливі думки відіграють роль передових пішаків у шаховій грі: вони гинуть, але забезпечують перемогу. 99.9% божевільних ідей провалюються, але дещиця, що залишилася, породжує друкарський прес, паровий двигун і перший літак. Щоб змінити усталений лад, завжди доводиться йти на ризик. Але саме з таких божевільних починань і складається, немов з цегли, будинок людської історії.

Мені хочеться, щоб українське суспільство почало заохочувати усвідомлений ризик і здорове честолюбство. Щоб молодих людей закликали пробувати змінити свою країну і весь світ, створювати найбільші світові компанії та розв’язувати найважливіші проблеми людства. І щоб в них вірили і знали, що рано чи пізно у когось із них вийде. Щоб ми усвідомили себе, як нація, силою, здатною змінити історію і стати не просто ще одним членом Європейського Союзу, а одним зі світових лідерів. І щоб наступного разу в розмові поглузували не з того, в кого є амбітна мета, а з того, хто дозволив страху затьмарити свою мрію.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше думок тут

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Наукпоп

Вчора, 06:55

thumb img
Коли в Україні переводять годинники на літній час в 2019 році
LOL

Вчора, 12:27

thumb img
Сусід, що вийшов за пивом. Соцмережі висміяли Віталія Кличка, який інспектував Шулявський міст у смішній кепці
Події

Вчора, 19:02

thumb img
Кримінал та заборона ЗМІ. Що відомо про законопроект щодо фейків у професійних медіа