Вибухи в Калинівці. Чи піде Муженко у відставку?

28 вересня 2017, 18:49
1278
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вибухи в Калинівці. Чи піде Муженко у відставку?  - фото

Зараз потрібно знайти винного і покарати його, принести когось у жертву

Одна з відомих політтехнологій: атакувати когось з представників тієї чи іншої політичної команди, але цілити в лідера цієї команди. Так чи інакше, Віктор Муженко є представником президентської команди. Питання його присутності на посаді начальника Генштабу України – сфера відповідальності президента. В даному випадку, тут спрацьовує підхід: не можна критикувати президента, але критикуючи Муженка, ми непрямо б'ємо і по Порошенку.

Заява народного депутата Антона Геращенка, який запропонував відправити Віктора Муженка у відставку, у багатьох викликала запитання: чи не виник конфлікт між президентською командою і командою міністра МВС Авакова? Швидше за все, мова йде про викид емоцій. Геращенко схильний до таких ескапад. Звичайно, ця ситуація відображає напругу, присутню між командами Порошенка і Авакова. Про це зараз багато розмірковують, і думаю, немає диму без вогню.

Щодо позиції Олександра Турчинова, який вважає, що за пожежу на арсеналі під Калинівкою несе відповідальність, в тому числі Муженко, думаю, що у голови РНБО можуть бути свої претензії або незадоволеність начальником Генштабу. Можливо, ми не знаємо про якісь конфліктні лінії між ними. І Турчинов так само може спробувати скористатися цією ситуацією, щоб прибрати керівника, який його не влаштовує.

В цілому ж, у конкурентних відносинах будь-конфліктний або кризовий привід можна використовувати проти конкурентів: тобто через відсторонення Муженка домогтися ослаблення президента або, скажімо, ослаблення його впливу на Збройні сили. Як це часто буває в таких ситуаціях, зараз потрібно знайти винного і покарати його, принести когось у жертву. Тим більше, Муженко (як і Гонтарева свого часу) – фігура мало популярна. Тому питання його відставки – питання часу.

Наступного року Муженко піде з посади начальника Генштабу за власним бажанням

У будь-якому випадку, є вимоги відставки Муженка. І є інтереси різних сторін. Як може ця ситуація розвиватися далі?

Потрібно враховувати особливості сприйняття цієї ситуації самим Порошенком. З точки зору класичної логіки поведінки політичних лідерів, якщо від президента вимагають публічно покарати начальника Генштабу, то Порошенко може сприймати це як прагнення послабити його контроль над Збройними силами. Тоді, згідно з цією логікою, президент не піде на відставку Муженка. Це буде виглядати як прояв слабкості. З урахуванням контексту, президент не може виконувати ультиматуми, навіть ультиматуми своїх політичних партнерів. І вийде ефект прямо протилежний. Тому, вважаю, що покарають, швидше за все, заступника Віктора Муженка, безпосередньо відповідального за забезпечення безпеки і зберігання боєприпасів. Хтось буде принесений в жертву, і це буде високопоставлений керівник Генштабу.

Ймовірно, повториться історія, аналогічна до тієї, що сталася з Валерією Гонтаревою. Наступного року Муженко піде з посади начальника Генштабу за власним бажанням, на пенсію. І зараз питання для Порошенка полягає в іншому: знайти наступника Муженка, професійного, гідного, а головне, – лояльного до президента.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Travel

Вчора, 21:20

thumb img
І цілого світу замало. П'ять топ-менеджерів розповідають про свої найкращі поїздки
Food&Drink

Вчора, 22:45

thumb img
Турецький фуд-туризм. Нічна вулична їжа та інші гастрономічні пригоди Стамбула
Культура

Вчора, 14:04

thumb img
Французька весна 2019: Оголошено кінопрограму фестивалю