Весь світ встав на вуха. На кого націлені ядерні ракети США і Росії

7 лютого, 10:22
10674
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Останні дні прогресивна світова спільнота з тривогою обговорює передчасну кончину договору про заборону ракет середньої і малої дальності в Європі

Угода, підписана Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом у 1987 році, запустила процес припинення Холодної війни. Тоді всі люди в світі зітхнули з полегшенням, адже ядерна війна стала менш імовірною.

Згідно з цим документом, СРСР і США відмовлялися від виробництва і використання ракет наземного базування з дальністю польоту від 500 до 5500 кілометрів

Тоді були заборонені порівняно невеликі ракети, але при цьому дуже небезпечні. До слова, гігантська міжконтинентальна ракета несе свою боєголовку до цілі 40 хвилин, а невеликі радянський СС-20 "Піонер" або американський "Першинг-2" справлялися за п'ять-десять хвилин.

Це означає, що якщо така ракета злітає через якийсь збій або помилку, то що-небудь виправити неможливо – на це просто немає часу. Все, світ знищений, людей більше ніколи не буде. До слова, таких ракет в Європі розмістили спочатку сотні, а потім і тисячі. Небезпека була дуже великою, нашій планеті приставили до голови пістолет.

На щастя, Горбачов і Рейган тоді зуміли домовитися і заборонити ці ракети. Тільки за це їм можна сказати велике спасибі, але тепер часи змінилися. Ще в 2007 році Володимир Путін попросив США переглянути умови цього договору, оскільки захотів знову виробляти ці ракети.

Все тому що Кремлю потрібні були якісь асиметричні види зброї. Саме таким видом зброї і могли б стати тактичні ядерні ракети середньої дальності. Логіка така: якщо у тебе немає своєї армії, щоб зупинити чужу, треба вистрілити по чужій ядерною ракетою. Все, проблема вирішена.

Американці в 2007 році відмовилися робити Росії такий подарунок і переглядати договір від 1987 року. Адже їм самим наземні ракети середньої дальності зовсім не потрібні. Не будуть же вони по Канаді або по Мексиці стріляти.

Розуміючи це, Кремль почав нишком розробляти нові ракети середньої дальності замість знищених СС-20. За словами американців, росіяни вже ставлять на озброєння ракету 9M-729, яка порушує дію договору. Мається на увазі, що вона катається по землі на шасі від ракетної установки "Іскандер", а також летить на відстань, що перевищує 500 кілометрів.

На яку саме відстань вона летить, у США не кажуть, посилаючись на секретність. За однією версією, 9M-729 просто летить трохи більше ніж 500 кілометрів. За другою – це модифікація морської крилатої ракети "Калібр" з дальністю приблизно 2500 кілометрів. За третьою – це перероблена авіаційна крилата ракета Х-101 з дальністю 5000 км. У будь-якому разі, договір порушується.

Абсолютно безглузде буцання між США і Росією щодо ракети тривало приблизно півроку. Американці навіть викотили ультиматум: або знищуєте нову систему, або ми виходимо з договору. Росіяни сказали, що нічого знищувати не будуть. У кінцевому підсумку, 1 лютого США з договору вийшли, а 2 - росіяни. Все, його більше немає.

Весь світ одразу встав на вуха, особливо Європа. Там усі добре пам'ятають, що саме вона повинна була стати головним полем бою для радянських і американських ракетників. У цій ролі знову ніхто опинитися не хоче.

Путін сказав, що не розміщуватиме 9M-729 поблизу від кордонів країн НАТО, якщо там не з'являться аналогічні американські ракети. Однак я б йому особливо не вірив. По-перше, він постійно всіх обманює. А по-друге, в Калінінградській області вже стоять на озброєнні "Іскандери". Якщо на них просто поміняти ракети, вся Європа опиниться під прицілом російської тактичної ядерної зброї.

Думаю, не дуже приємно відчувати, що на тебе постійно націлені ядерні ракети, які перебувають у руках пекельних бандитів і вбивць. Тому європейці закликають і Росію, і США негайно повернутися до дотримання договору 1987 року. Упевнений, що вмовляння ці даремні.

Крім того, зараз подібні ракети напевно з'являться і в тайзі на російсько-китайському кордоні. Так, зараз у них гарні відносини. Але якщо щось трапиться, росіянам без тактичних ядерних ракет від китайців не відмахатися.

Американці зараз теж можуть розмістити такі ракети на своїх базах у Південній Кореї, Японії і на Філіппінах, звідки будуть загрожувати головним економічним і населеним центрам Китаю. Розуміючи все це, Пекін вже виступив категорично проти виходу США і РФ з договору. Китайці розуміють, що значною мірою цей крок спрямований проти них.

Втім, негайних змін геостратегічної ситуації не треба чекати і в Азії. Союзники США так просто не погодяться на розміщення тактичних ядерних ракет на своїй території. Європейці теж будуть проти, але вони напевно погодяться, якщо отримають докази появи російських ракет біля своїх кордонів.

Внаслідок ліквідації договору від 1987 року, виграли тільки російські і американські генерали, а також компанії-виробники ядерних ракет.

Тепер у світі буде ще більше ядерної зброї, що само собою погано. Ця зброя буде найнебезпечнішого різновиду з-поміж усіх інших. Але найнеприємніше те, що люди, які відповідають за її застосування, за своїми моральними, етичними та інтелектуальними якостями все більше схожі не на мавп навіть, а на якихось молюсків, від яких можна чекати чого завгодно.

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини:


Лекція НВ

ВЕЛИКІ ГРОШІ З ЄВГЕНОМ ЧЕРНЯКОМ

Три години практичних порад та відповідей на будь-які питання від голови наглядової ради Global Spirit та автора популярного YouTube-каналу про бізнес та фінанси — Big Money

Докладніше

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Travel

Сьогодні, 20:30

img
Пляжі, фламінго та вино. Як живе італійський острів Сардинія
Політика

Сьогодні, 11:00

img
Соцопитування Рейтингу: Партія Голос випередила Європейську Солідарність і Батьківщину
Політика

Сьогодні, 21:00

img
«Судді Портнова», Роттердам+ та фейки. Адвокат Порошенка — про кримінальні справи проти екс-президента