Крім «Великого будівництва». Що ще можна зробити в Україні
Що заважає розвинути «Велике будівництво», наприклад, у проєкт «Міжнародного логістичного хаба». І перетворити, нарешті, розмови про вигідне розташування України на реальні бенефіти?
Якщо змогли зробити проєкт «Велике будівництво», що заважає зробити такі ж інші великі і важливі для економіки України проєкти?
1. Міжнародний фінансовий центр з британським судом і біржею, де українські компанії можуть швидко і легко залучати капітал для розвитку? А українці вигідно і безпечно інвестувати?
2. Розвинути «Велике будівництво» у проєкт «Міжнародного логістичного хаба». І перетворити, нарешті, розмови про вигідне становище України на реальні бенефіти?
3. Створити проєкт «Міжнародний логістичний і виробничий хаб» із кращими умовами, ніж пропонує ОАЕ для нових бізнесів. Якщо араби без глинозему змогли побудувати найбільший у світі завод з виробництва алюмінію, чим Україна гірша?
4. Амністія капіталу важлива, але вона не повинна йти раніше, ніж завершення судової реформи, інакше буде нуль успіхів. Що у нас із судовою реформою?
5. Податок на виведений капітал — успішний інструмент стимулювання внутрішніх інвестицій і детінізація економіки. Можна вже з 2022 року. Тільки його запуск додасть щонайменше 2% приросту ВВП щорічно.
6. «Велике енергетичне будівництво». Україна може і повинна не тільки себе забезпечити енергією, але і стати європейським центром енергетичної безпеки.
7. Міжнародний продовольчий хаб разом із продовольчою біржею. Що заважає? Інтереси транснаціональних компаній, для яких Україна — сировинний придаток.
8. Ну і пенсійна накопичувальна реформа з 2023 року, що не тільки створить базу для майбутніх пенсій, а й дасть економіці потужний стимул для розвитку разом із довгим інвестиційним ресурсом.
У кого вистачить волі на такі проєкти, той і увійде в історію.
А поки що більшість з них блокує оточення президента, втрачають всі й передусім сам Зеленський
Нижче просто деякі цифри про проєкт «Велике будівництво»:
— 150 млрд грн інвестицій (майже $5 млрд);
— майже 500 тис. робочих місць (під час кризи);
— що дало 1,5% приросту ВВП;
Що заважає продовжувати?
Текст опубліковано з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ