Злочини проти Майдану. Беззаконня, породжене безкарністю

0 коментувати
Українське суспільство досі знаходиться в очікуванні на результати розслідувань злочинів режиму Януковича

Минуло вже більш, як три роки від тієї трагічної ночі, коли на Майдані Незалежності у Києві “правоохоронці” по-звірячому розігнали студентів,  які брали участь у мирній акції протесту, що згодом переросла у Революцію Гідності. Усі три роки українське суспільство знаходиться в очікуванні на результати розслідувань злочинів режиму Януковича під час тих подій.

Не можна сказати, що розслідування повністю занедбали. Три роки слідчі прокуратури при ділі, адже фактично процес триває безперервно і у ньому задіяна чимала кількість спеціалістів. А от для винесення остаточних висновків і притягнення до відповідальності конкретних осіб повсякчас бракує доказової бази. Можна було б подумати, що це така прокуратура непрофесійна, або що три роки – це нормально, але ж, насправді, це не так. Проблема глибока, системна.

Ознайомлюючись зі станом деяких справ щодо тих подій, я помітив багато ознак  свідомого затягування процесу. Деякі докази досі не передані Міністерством внутрішніх справ до Генеральної прокуратури України. Деяких слідчих, які пропрацювали над справою уже кілька місяців, відсторонюють, і нові слідчі починають усе спочатку. Джерело такого саботажу, а інакше це назвати не можна, криється у недосконало проведеній реформі МВС. Хоча свого часу бадьоро рапортували про звільнення значної кількості старих співробітників, дехто досі продовжує працювати у “органах” і на різних рівнях впливати на слідчі дії. Усе це нагадує зачароване коло, адже робота МВС, як й інших силових структур, ґрунтувалася на принципі кругової поруки ще від радянських часів.

Закривши очі на численні помилки, можна зарахувати спроби реформування в МВС і прокуратурі, але що стосується судової системи, то у цій царині не відбулося жодних позитивних зрушень. Яких результатів можна очікувати від судді, котрий колись своїм рішенням забороняв Автомайдан, а сьогодні виносить вироки по справах 30 листопада? Відповідь, на жаль, очевидна.

Найгірше, що зараз може зробити влада – показати свою байдужість до завоювань Майдану

Як депутат Київради, я робив запит до Генпрокуратури, МВС і СБУ з проханням надати прізвища нинішніх співробітників, що працювали під час подій на Майдані. Єдина більш-менш конкретна відповідь надійшла від Генпрокуратури, у той час коли інші послалися на таємницю, перекваліфікацію тощо. Сьогодні стають відомими ті чи інші імена, у нас є можливість спитати про конкретну особу і ми на своєму рівні докладаємо зусиль у цих розслідуваннях. Також я вважаю, що до цього повинні долучитися медіа, які мусять висвітлювати цю проблему якомога активніше. Надзвичайно важливо зберегти пам’ять про Майдан – про його учасників, героїв і, що також важливо, антигероїв.

Багато студентів, з якими я спілкуюся, з якими ми разом брали активну участь у подіях Майдану, відчувають певну зневіру і розчарування. Це має логічне пояснення, адже молодь виходила на площі українських міст, аби змінити порочну систему, зі щирим прагненням зробити країну кращою. Природне бажання для людей, що пов’язують своє майбутнє зі своєю Батьківщиною. Найгірше, що зараз може зробити влада – показати свою байдужість до завоювань Майдану та до жертв, які понесла Україна заради змін. Безкарність породжує беззаконня – саме це призвело режим Януковича до краху. Боротьба з безкарністю повинна стати підґрунтям нової ідеології влади, дати сигнал суспільству, що у неї вистачає політичної волі побудувати Україну демократичною і справедливою не лише у заявах і намірах, але й на ділі. 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Вадим Васильчук
Вадим Васильчук

Громадський діяч, депутат Київради від Дніпровського району

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.