Заборона «Дождя» – ганебне рішення

20 коментувати
Україна втратила голос, який підтримував її прагнення до свободи і боротьбу з російським імперіалізмом

Один з найбільш несподіваних аспектів дисидентського руху в СРСР: багато дисидентів перетворилися на цілі радянських репресивних органів лише тому, що їх переслідував КДБ.

Голова КДБ Юрій Андропов називав це «профілактизацією», але його «превентивні заходи» часто давали зворотний ефект і перетворювали людей на стійких противників режиму. Якщо Андрія Сахарова, Петра Григоренка та інших відомих дисидентів сприймали серйозніше, вони не стали б антирадянськими активістами, на яких згодом перетворилися. Згадайте – генерал Петро Григоренко, який підтримував кримських татар в їх боротьбі за право повернутися в Крим, до останнього залишався комуністом, спочатку вірив, що радянський лідер Леонід Брежнєв «збився з курсу» справжнього марксизму-ленінізму, і його потрібно просто поправити.

Радянський режим сам створював собі ворогів, і в результаті тисячі його опонентів опинялися в таборах, в'язницях або навіть психіатричних лікарнях, оскільки критика режиму вважалася ознакою психіатричних розладів. Багато хто не стали б виступати проти режиму, піди він їм назустріч. Цих «революціонерів», таких як Володимир Буковський і Олександр Подрабінек, було не так багато, і навіть багатьох українських чи балтійських націоналістів можна було б успішно «профілактизувати», якби режим виконав частину їх вимог.

Ворогів собі створював не тільки радянський режим. Всі держави, яким не вистачає гнучкості, і які вважають свої позиції єдино правильними, опиняються в аналогічній ситуації.

Всі ми знаємо, що «Дождь» думає про путінський міжнародний тероризм

Росія робить це вже дуже давно, і в її історії були лише короткі періоди, коли такого не відбувалося. Я все ще пам'ятаю 1989-1993 роки, коли здавалося, що РФ відкинула своє тоталітарне минуле раз і назавжди, і в країні вирували різні голоси, думки і одкровення щодо того, як влада придушувала свободу слова. Зрозуміло, все це було дещо хаотично, але в той же час чудово, і причиною поширеної корупції була не свобода, а те, що невелика група державних чиновників використовувала її для будівництва власних фінансових імперій – за допомогою махінацій, корупції і відкритої крадіжки. Путін любить говорити про цей період як про час абсолютного хаосу і корупції, але, зрозуміло, забуває додати, що сам є ідеальним прикладом нескінченного збагачення тих, хто використовував свободу в особистих цілях.

Тепер Росія стала диктатурою, і Радянський Союз відродився в силах тяжких. Репресивні органи знову працюють, причому володіють можливостями і владою, які й не снилися КДБ брежнєвських часів. Одні отримують тюремні терміни до 20 років, інші зникають або стають жертвами вбивств, і багато в чому атмосфера в країні більше нагадує сталінські часи, ніж брежнєвську стагнацію. Останній список політв'язнів РФ, опублікований у грудні 2016 року, складається з 320 осіб.

Слава богу, зараз в Радянський Союз входить лише Росія, але, як відомо її сусідам, це явище минуще, оскільки Путін краде не тільки у своєї країни і народу; красти у сусідів йому теж подобається. В результаті все більше і більше територій виявляються під окупацією і перетворюються на фальшиві держави-маріонетки. За цією схемою Україна втратила території на сході (так звані «ДНР» і «ЛНР»), а також на півдні – Крим.

Крим належить Україні, і всі це знають. Це знає і Путін, саме тому він і запустив сталіністську систему репресій проти населення і особливо проти тих, хто наважується озвучити відоме всім: Крим належить Україні, а «возз'єднання територій» насправді – це злодійство, державний тероризм і серйозне порушення норм міжнародного права. Тепер за прості слова «Крим – український» можна потрапити на чотири роки до в'язниці за «екстремізм», і багато хто вже випробували це на собі. Це стосується як українців, так і росіян, що підтримують Україну і які виступають проти порушення Путіним норм міжнародного права.

Відкрито протистоять путінському режиму небагато, так само, як мало хто наважувався виступити проти всемогутньої КПРС, але вони є – люди, які хоробро висловлюють свою думку, захищають свободу слова, намагаються дати суспільству незалежний погляд на події в країні – замість сюрреалістичного сміття, що державні телеканали виробляють, щоб зомбувати росіян. До цих «останніх з могікан» належить телеканал «Дождь», який витримав тиск влади на незалежну пресу і є практично єдиним прикладом того, що існують й інші росіяни, які не вважають Путіна великим лідером, а його політики – спрямованими на те, щоб «зробити Росію знову великою».

Всі ми знаємо, що «Дождь» думає про путінський міжнародний тероризм, і можна не сумніватися, що більшість журналістів вважають Крим українським і як і раніше бачать в Україні джерело надії, тому що українці змогли повстати і позбутися корумпованого режиму. Росіяни поділяють їх розчарування новими лідерами, що також виявилися корумпованими і поступово знищили багато надій Майдану, але також поділяють і надії молодих українців на те, що рано чи пізно демократія переможе, і Україна перетвориться на країну з верховенством права, а не верховенством кліки, яка вважає, що в її владі робити все по-своєму й у своїх інтересах.

Я не розумію, навіщо українська влада вирішила заборонити «Дождь» просто через те, що той показав карту з російським Кримом. «Дождь» знає, що це не так, але також знає, що, покажи він іншу карту, його негайно оголосили б «екстремістським» і закрили назавжди. У каналу не було вибору, і президент Порошенко з компанією повинні це чудово знати. Або, можливо, метою заборони було заткнути російськомовний голос, який також дуже активно критикував корумпованість нинішньої української влади, а карта була лише приводом?

Ми не знаємо відповіді, але в одному ми можемо бути певні: цей крок перетворив прихильників на опонентів, а Україна втратила голос, який підтримував її прагнення до свободи і боротьбу з російським імперіалізмом. Це ганебно і недалекоглядно. Україна втратила друга, а в наші дні друзів у неї не так багато.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.