Українці, прокиньтесь! На кону ваше майбутнє

13 коментувати
До референдуму в Нідерландах залишилося менше двох місяців. Чому не чути голосу українців, які стояли на Майдані?

Через півтора місяці голландці вирушать на референдум, який може визначити майбутнє відносин України з Європейським Союзом. Два роки тому відмова Януковича підписати Угоду про Асоціацію з ЄС вивела українців на Майдан, що закінчився загибеллю більше сотні учасників протестів. Тисячі були поранені, деякі залишилися каліками на все життя. Зрештою, Угоду підписали, документ набув чинності 1 січня 2016 року. Незважаючи на масові провокації і війну на сході України, Володимир Путін не зміг цьому запобігти. Тепер розпочату ним справу можуть довести до кінця жителі Нідерландів, зробивши Угоду недійсною.

Лише деякі українці розуміють, що референдум - це не жарт і може призвести до плачевних наслідків. У певному сенсі саме його проведення, як насмішка: мало хто в Голландії знає хоч щось про Україну, турбується про її долю або знайомий зі змістом Угоди. Більше того, дві людини, які успішно організували кампанію з проведення референдуму в Нідерландах, Яан Роос (Jaan Roos) і Тьєррі Боде (Thierry Baudet), самі мало що знають про Україну. Показовим є і той факт, що вони жодного разу не були там, і все, що їм «відомо», - перекази з чужих слів.

Організатори референдуму в Нідерландах мало що знають про Україну

Про що ж йде мова? Наприклад, голландцям кажуть, що Україна – корумпована країна, керована купкою праворадикальних неофашистських політиків. Україна ніколи не стане конкурентною на європейському ринку. До того ж, багато українців, мовляв, і самі виступають проти Угоди (правда, до цього ніхто не прислухається, оскільки державою керує група олігархів, яким плювати на те, що думають громадяни). Ще голландців запевняють, що проголосувавши за Асоціацію з Україною, вони підштовхнуть Донбас в руки Путіна, і застерігають, мовляв, Угода призведе до напливу дешевої української робочої сили до Європи (що саме по собі маячня, оскільки українці зможуть працювати в ЄС тільки при наявності дозволу), а документ до того ж дає практично 100% гарантію членства України в ЄС (що також невірно).

Іншими словами, дві людини, які не мають ні найменшого поняття про що вони говорять, використовують будь-які популістські інструменти, щоб залякати жителів Нідерландів і змусити їх проголосувати проти Угоди з Україною. Не тому, що голландці не люблять українців (та вони не знають, де знаходиться ця країна), а тому, що їм здається, що їх країна загального добробуту 60-х 70-х років минулого століття розсипається на очах через економічну кризу та швидко старіюче населення, яке перетворюється на тягар для держави.

Середньостатистичному голландцеві на цьому тлі потрібен цап-відбувайло: поляки, «крадуть наші робочі місця», мігранти та біженці, «поголовно є потенційними терористами», а тепер до цього списку додадуть 40 млн українців, «які загрожують нашому життєзабезпеченню».

Роос і Боде знають, що роблять. Роос працює журналістом на телеканалі, який цілеспрямовано зневажає і висміює політиків, і при цьому сам вирішує, що «тенденційно, необґрунтовано і надмірно образливо». Боде, тим часом, називає себе «вченим», і при цьому хвалить не дуже демократичного угорського лідера Віктора Орбана за побудовану проти іммігрантів стіну на кордоні країни. Він також відкрито визнає, що часто прикрашає факти, щоб розворушити «байдужі маси».

Ці люди намагаються зруйнувати те, за що стояв Майдан. Лише деякі українці розуміють це. Деякі активізувалися, повільно і поступово запускаються кампанії в підтримку України, але, боюся, вони стартують занадто пізно і реалізуються недостатньо активно, щоб змінити ситуацію.

До референдуму залишилося менше двох місяців. Де голоси мільйонів українців, які стояли на Майданах по всій країні? Де голоси людей, що борються проти російського агресора? Де молоді бізнесмени, для яких Угода означає доступ на європейський ринок і, отже, сподівання на краще майбутнє? Де молоді українці, які щодня доводили нам, що існує нова Україна, побудована не на крадіжці і корупції, а на цінності вільного суспільства і верховенстві права?

Я розумію, що ви розчаровані і злі через триваючу корупцію в країні. Я розумію, що ви побоюєтеся, щоб не сталося того ж, що і після Помаранчевої революції; що всі надії поступово перетворюються в апатію. Я все розумію, але... або зараз, або ніколи! Покажіть голландцям, що Україна – це не ті, кого ви самі зневажаєте і на кого сердитесь. Покажіть, що Україна – це ви, люди, які покінчили з режимом Януковича і зуміли зупинити наступ Путіна.

Відкрийте рот і починайте говорити, тому що 6 квітня вашу точку зору вже ніхто не буде слухати, і ваше європейське майбутнє визначать ті, хто ніяк (або практично ніяк) з вами не пов'язаний.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.