Трамп – кошмар для Путіна

7 коментувати
Путін хотів союзника в Білому домі, а отримав неконтрольованого божевільного

Президенту США Дональду Трампу вистачило одного тижня, щоб довести очевидне: американські виборці припустилися великої помилки, обравши одіозного магната главою Білого дому. За останні сім днів Трамп підписав цілу низку вкрай суперечливих і, можливо, антиконституційних указів, внаслідок чого країну сколихнула хвиля політичної активності, небаченої тут з часів В'єтнамської війни. Відомий своїми неотесаними і не дуже джентльменськими заявами Трамп відкинув усі неписані правила поведінки. Вже до кінця тижня багато коментаторів почали говорити про те, що він не сповна розуму. Це небезпечний капризун, який знищує демократію з вражаючою швидкістю; настільки неамериканський, наскільки це можливо.

Обрання Трампа президентом і його перші рішення на цьому посту матимуть дуже далекосяжні наслідки. Він образив сусіда США, Мексику, анонсувавши будівництво марної стіни на американо-мексиканському кордоні, за яку нібито повинні заплатити самі мексиканці. Відносини між двома країнами стали напруженими. Заборонивши в'їзд у США мусульман з семи країн («за випадковим збігом обставин», у жодній з цих країн Трамп не має бізнесу), він глибоко образив весь мусульманський світ. Ба більше, оскільки це було зроблено в Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, він образив ще й євреїв. (Раніше, у зверненні з нагоди Дня пам'яті жертв Голокосту, Трамп «забув» згадати, що жертвами цих злочинів були, перш за все, євреї, уподібнившись радянським лідерам, які заперечували будь-які посилання на єврейське походження постраждалих.) Своїми фривольними ремарками щодо Південно-Китайського моря він розлютив Китай. Через необережність Трампа, відносини, які акуратно формувалися і розвивалися між двома країнами, опинилися в небезпеці.

Коли Трамп піде на дно, все таємне стане явним, і вдарить, насамперед, по Путіну

Як зазначив один коментатор, Трамп, здається, керуватиме країною настільки ж невдало, наскільки невдало керують своїм бізнесом деякі підприємці. У цьому він експерт: Trump Empire пережила чимало банкрутств. Фінансової катастрофи йому вдалося уникнути тільки завдяки новим позиками, багато з яких, судячи з усього, були надані російськими банками.

Найбільше турбує, напевно, його запальна поведінка. Ми щодня спостерігаємо нескінченний потік твітів з масою граматичних помилок та описок. Найнебезпечніший аспект – російський фактор: (успішні?) спроби Росії вплинути на вибори в США за допомогою хакерських атак, відверта підтримка Трампа з боку Володимира Путіна, бізнес-зв'язки новообраного президента і членів його команди з Росією. Зв'язки ці численні, тісні і потайливі. Той факт, що у російської ФСБ можуть бути записи сексуального характеру, на яких зображений Трамп, не покращує ситуацію.

З одного боку у Трампа інтрижка з гангстерським режимом Путіна (який, як і Трамп, є великим шанувальником золота та інших позбавлених смаку брязкалець), а з іншого – досить небезпечна група переважно праворадикальних і расистських радників на чолі з неофашистом і антисемітом Стівом Бренноном. Більшість людей в оточенні Трампа – білі, вкрай консервативні чоловіки, догідливі щодо свого лідера, дуже розмито розуміють християнські цінності (хоч і називають себе християнами), ксенофоби, антисеміти, які насилу розуміють різницю між особистим інтересом і державним.

Трамп – це вибір Путіна. Рано чи пізно ми дізнаємося, наскільки сильно російський президент вплинув на результат президентських виборів у США. Хочеться сподіватися, що це лише видавання бажаного за дійсне, але розум говорить інше: втручання, гібридні війни і маніпуляції – це з царини Путіна. Можливо, американські вибори стали «зоряним часом».

Однак, цей «зоряний час» може обернутися провалом. «Хрещений батько» Путіна, голова КДБ Юрій Андропов, незадовго до смерті визнав, що вторгнення в Афганістан погубить СРСР, прискорить сконання держави. Думаю, американські вибори 2016 року стануть для Путіна таким же поворотним моментом. Він настільки відкрито прийняв сторону Трампа, є настільки багато свідчень його втручання або спроб втручання в американську політику, що дуже багато людей вважають нового американського президента «людиною Путіна». Навіть вірні прихильники Трампа так думають. В усій своїй простоті і дурості вони вважають Путіна своєрідним новим «Дядечком Джо», суворим лідером. (Зрештою, такій країні як Росія потрібен сильний лідер, щоб рухатися в правильному напрямку).

Коли Трамп піде на дно (а він піде, в цьому немає сумнівів), все таємне стане явним, і вдарить, насамперед, по Путіну. Путін хотів союзника в Білому домі, а отримав неконтрольованого божевільного.

Впевнений, найближчим часом російський президент почне шкодувати про те, що втягнувся в цю гру, а в проміжках між кошмарами думатиме про те, як добре було б, якби в Білому домі сиділа Гілларі Клінтон. Так, вона стерва і негативно ставиться до Путіна, але вона передбачувана. Набагато легше виробити політику щодо іншої країни, коли по той бік сидить досвідчений дипломат, який вміє грати за правилами.

Трамп стане кошмаром для Путіна, і, чесно кажучи, мене тішить ця думка. Зважаючи на нинішню напружену політичну ситуацію в США, не виключаю, що там зародиться досить сильний рух, щоб запустити в країні фундаментальні реформи і вдосконалити політичну систему зразка XIX століття; впровадити систему стримувань, яка б не дозволила черговому клоунові очолити Білий дім.

Я залишаюся оптимістом.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.