Сліпий Захід і громадяни країни Володимира Путіна

9 коментувати
Зараз не час мовчати або займати нейтральну позицію. Час захищати тих, хто любить вільну та демократичну РФ

Кілька днів тому один мій російський друг повернувся з конференції у Сполучених Штатах. З почуттям полегшення він розповів, що в Штатах його прийняли непогано, навіть шанобливо. Презирства до себе він не відчув і був щасливий, що до нього нормально ставляться, не піддаючи критиці за те, що він громадянин країни Володимира Путіна.

Ось до чого дійшло: нормальним росіянам – а таких ще чимало, як мені здається – важко представляти свою країну. Вони стикаються з гнівом і презирством, які породив режим Путіна. У сусідніх країнах цей гнів не вщухає довгий час, адже ще довше вони відчувають на собі вітер агресії, що дме з Кремля.

Недовіра грузинів, молдаван та жителів балтійських країн до Росії велика, оскільки вони знають історію та особисто були свідками сучасної російської агресії. Молдова втратила частину країни на початку 90-х. Грузія позбулася кількох частин своєї території - їх відібрали підтримувані і "озброєні" Росією «сепаратисти». Після російсько-грузинської війни 2008 року РФ постійно зміщує кордон з невизнаними республіками, повільно скорочуючи утримувану грузинами територію. Світ спостерігає за цим і нічого не робить.

Але війна з Україною докорінно змінила ситуацію. Люди на Заході дуже довго відмовлялися визнавати очевидне. Свідоцтва прямого російського вторгнення накопичувалися, а вони продовжували стверджувати, що це лише «чутки» та «голослівні твердження». Західні ЗМІ були настільки «нейтральними», що мимоволі стали інструментами російської дезінформації. Хоча картина з часом змінилася, зокрема, після жахливої трагедії малазійського авіалайнера MH17, який, очевидно, був збитий російськими військовими, багато хто, як і раніше поширює російську дезінформацію, нехай навіть не усвідомлюючи цього.

Путін і його посіпаки вкрали країну, перетворивши її на власну мафіозну територію 

Коли людина стає частиною путінської інформаційної війни несвідомо, це можна зрозуміти. Але коли мова йде про тих, хто точно знає, з чим має справу – експертів з Росії, «русологів» - я втрачаю розуміння та починаю злитися. Якщо ви настільки добре знаєте Росію, то як ви можете ігнорувати той факт, що Путін і його посіпаки вкрали країну та перетворили її на власну мафіозну територію?

У 70-80-ті роки, коли Радянський Союз все активніше розпадався під управлінням старого Політбюро і агонізуючої Комуністичної партії, а політичні в'язні в Гулагу почали помирати від нестерпних умов, на Заході були ті, хто вірив, що є інший Радянський Союз. Вони вибілювали образ СРСР та продовжували вірити, що там будується «нове суспільство».

Ця сліпота була швидко вилікувана в 1991 році, коли розпався Радянський Союз і стали відомі всі неприємні подробиці життя в ньому. Апологети і «співчуваючі» швидко змінили свою думку або спробували переконати нас, що не могли знати правди.

Насправді ж вони могли знати, і часто знали. Однак це не завадило їм з поблажливістю ставитися до репресивного режиму, а часом і ставати його відвертими колаборантами.

Сьогодні спостерігається аналогічна картина. Здається, ми так нічого і не навчилися з історії. Багато «русологів» стверджують, що вони «нейтральні» або «аполітичні», а інколи навіть кажуть, що не підтримують Путіна. Однак кількість тих, хто відкрито заявляє про свої антипутінські погляди, дивно невелика. Складається враження, ніби відкрито заявивши про свою позицію, вони здійснять зраду. Багато хто стверджує, що вони цікавляться виключно російською культурою і літературою, що вони далекі від політики і ніколи не цікавилися нею. Мовляв, коли справа доходить до політики, все настільки заплутано, що зайняти якусь позицію дуже складно.

На мій погляд, тим самим вони зраджують російський народ. Вони зраджують громадян РФ, зраджують жертв агресивної політики Путіна, зраджують демократію і права людини в цілому. Адже очевидно, що Путін воює на двох фронтах – на внутрішньому і зовнішньому. І воює він з правами людини.

Путінська Росія воює з сусідом, боягузливо говорячи про свою непричетність і одночасно направляючи війська на Донбас; розігріває конфлікт і видає його за громадянську війну; окупує чужі території, краде людей, влаштовує над ними судилища та виносить покарання, яких ми не бачили з часів сталінської епохи.

Паралельно путінська Росія воює з власним населенням. І не треба посилатися на результати соцопитувань з підтвердженнями популярності російського президента. У Гітлера рейтинги були ще вище; Алієв не менш популярний в Азербайджані, Туркменбаші - в Туркменістані, Назарбаєв - у Казахстані. Ці рейтинги ні про що не говорять. Вони лише показують, наскільки населення примушене підкорятися.

Ті, хто не має чіткої позиції в цьому питанні «через свою любов до Росії», відмовили в підтримці не тільки зовнішнім «ворогам» Путіна, але і внутрішнім - росіянам, які насмілилися виступити і заговорити проти Кремля; хто ризикує власною свободою та життям, відстоюючи права людини всередині країни; хто не такий податливий і відкрито виступає проти чергової сталінізації країни. Як письменник Володимир Войнович, який, на відміну від поступливих «русологів», відкрито заявляє про свою позицію та відмовляється відвідувати могилу батьків у Криму, поки він окупований Росією.

Не час мовчати та бути «нейтральними». Час захищати тих, хто любить Росію як вільну й демократичну країну, поважає людську гідність, а не пригнічену жалюгідним правителем, який вважає її своєю власністю.

Визначтеся!

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.