Російську мову взято в заручники

4 коментувати
Пов'язувати російську мову з Путіним і його друзяками, з фашистським режимом, що поглинув російську націю, у корені невірно

Російську мову захоплено та взято в заручники - ще далекого 1959 року вона стала частиною суперечки між радянським лідером Микитою Хрущовим та майбутнім президентом США Річардом Ніксоном під час їхніх знаменитих «кухонних дебатів».

Під час розмови колишній генсек сказав своєму візаві, що до 1980 року СРСР «наздожене й обжене» Сполучені Штати. Що спровокувало змагання, яке пережило Радянський Союз і триває донині – змагання полягає в тому, щоб російська мова стала дорівнювати англійській; щоб усі туристичні вказівники прописувалися російською мовою так само часто, як і англійською. Тільки тоді можна було б казати, що все добре, що «нас, росіян, поважають належним чином».

Але коли ви знищуєте всі верхні шари суспільства, всю інтелігенцію, дворянство, людей з культурою і класом, в країні утворюється інтелектуальна і культурна пустеля. Решта були доведені до «потрібного» стану за допомогою вбивств, десятиліть терору і репресій. Це та Росія, яку любить і пропагує Путін.

Путінська Росія – це Росія недалеких росіян

Путінська Росія – це Росія недалеких росіян, що нажили свої багатства шляхом грабежу і обкрадання своїх же співвітчизників у небачених досі масштабах.

Проте, ніякої іншої Росії немає. Принаймні, поки що немає. І пов'язувати російську мову з Путіним і його друзяками, з фашистським режимом, що поглинув російську націю, у корені невірно. Є чимало росіян, обурених його політикою, і їх набагато більше, ніж ми знаємо і бачимо сьогодні.

Російська мова – не те ж саме, що нинішня Росія і вже точно не те ж саме, що Путін. Російська є міжнародною мовою і використовується багатьма людьми за межами РФ. Цю мову використовують противники нинішньої російської влади, цю мову особисто я використовую у своїй щоденній боротьбі проти Путіна та його злочинного режиму.

Цю мову використовують українці та українські патріоти, які стояли на Майдані, захищаючи свою країну від корумпованої влади. Цю мову використовують багато українських солдатів, які обороняють свою країну від російського вторгнення.

Путін стверджує, що він захищає російськомовних людей, і думає, що він має на це право. Ми стурбовані цим. «Як він сміє?!», - обурюємося ми, хоча самі в цьому винні. Ототожнюючи «російську мову» з «окупантами» та «зловмисниками», ми дозволили російській мові стати ексклюзивною власністю нинішньої Росії, путінщини. Це смішно та вкрай небезпечно.

Переклад НВ

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.