Навіщо мені три громадянства?

0 коментувати
У мене три паспорти і три національності, і вони всі мені дорогі

Кілька років тому мені потрібно було залагодити кілька формальностей в Нідерландах, де я зареєстрований. Чиновник перевірив систему і зазначив: "О, у вас подвійне громадянство, ви ще й канадець". Не замислюючись, я відповів, що у мене їх три, я ще і литовець.

Здавалося, все буде нормально. Але в результаті: "Цього немає в системі! Чому ви не повідомили? Ми повинні про це знати!". І я вирішив більше ніколи про це не говорити.

Так, у мене три паспорти і три національності, і вони всі мені дорогі. Я народився в Канаді, і до 20 років у мене не було іншого паспорта, навіть коли більшість часу я жив у Нідерландах. Намагався виконати мрію мого батька: він емігрував до Канади, але, на його жаль, повернувся в Нідерланди. Він хотів, щоб хоча б його діти були канадцями.

Зрештою, я зробив голландський паспорт, мовчки прийнявши той факт, що по суті я голландець. Але в 2003 році президент Адамкус нагородив мене литовським паспортом, і відтоді я громадянин і цієї країни.

Це частина того, хто я насправді, і в жодного уряду немає права відібрати у мене це

Я відданий всім трьом країнам, хоча ця вірність різна. Я гордий бути канадцем і стаю дуже емоційним, коли на в'їзді в країну митник каже мені "Ласкаво просимо додому". Це емоційний зв'язок, і він не ґрунтується на часі проживання в країні. Тож я ніколи не відмовлюся від свого канадського паспорта – для мене він священний.

Моє вірнопідданство Нідерландам має практичний характер. Цій країні я плачу більшу частину податків, тут живе моя сестра і голландські діти, і тут померли мої батьки. І поступово я емоційно до неї прив'язуюсь: тут, борючись за свободу, помер мій дядько.

Особливе ставлення у мене викликає Литва: я отримав громадянство не тому, що там народився, а за те, що зробив: мене нагородили правами – хоча я відчуваю, що у мене є і зобов'язання. І одне з них – сприяти засвоєнню історії жахливого Голокосту. Цей обов'язок зі мною щодня – як постійне нагадування про те, що це був не просто "подарунок", хоча і могло так здатися.

Я вірний кожній країні і ця відданість не кусається. Навпаки, це частина того, хто я насправді, і в жодного уряду немає права відібрати у мене це. Це моя ідентичність, мою людська гідність. І я буду захищати свої права за допомогою всього, що маю.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.