Надивилися страху. Хто в Голландії дискредитує Україну

22 коментувати
Референдум у Нідерландах щодо Угоди про асоціацію України з ЄС перетворився на фарс: організатори використовують страхи голландців, щоб ті проголосували проти

У Нідерландах повним ходом йде підготовка до референдуму, який може визначити майбутнє відносин України і Євросоюзу. Всього через три тижні голландцям доведеться проголосувати за або проти Угоди про асоціацію Україна—ЄС. Процес вже затьмарився гучними скандалами.

Українцям слід знати, що організатори кампанії отримали кошти від ЄС на проведення докорінно антиєвропейського референдуму, а потім, скориставшись обманними трюками, добилися фінансування і від голландської влади проектів, які так чи інакше дискредитують Україну.

Фактично організація, яка волає про корупцію в Україні, сама невимушено використовує корупційну техніку. Розповідаючи про праворадикальних екстремістів в Україні, ця ж організація оплачує послуги журналіста, який вважає, що темношкірі відрізняються браком інтелекту, а тому схильні ґвалтувати жінок. Команда, що займається проведенням кампанії в східному місті Енсхеде, планує розносити листівки у футболках з написами "Путін — молодець", а місцевий політик-соціаліст Гаррі ван Боммель роздає в голландському парламенті рулони туалетного паперу з аргументами проти ЄС, вигукуючи "можете підтертися цією угодою".

Я рідко буваю в Нідерландах і радію, коли їду звідти

З кожним днем усе очевидніше: поки ті, хто агітує голландців голосувати за асоціацію України з ЄС, поєднують збалансований підхід і скромні витрати на рекламу, кампанія проти робить ставку на популізм, абсолютно не розуміючи, що насправді відбувається в Україні. Як ми до такого докотилися?

У деякому сенсі події в Нідерландах — лакмусовий папірець для всієї Європи. Дві основні політичні партії, які виступають проти асоціації: Партія свободи Герта Вілдерса, популіста, який керує рухом, а не партією, оскільки слово Вілдерса в ній — закон; а також Соціалістична партія, в якій уже згаданий Гаррі ван Боммель став найзатятішим антиукраїнським активістом. На їхніх партійних зборах демонструють фільм Україна — маски революції, щоб змусити людей повірити, ніби країною керують ультраправі.

Нідерланди протягом довгого часу були ліберальною і гостинною країною, але зараз переживають політичну регресію, що перетворила багатьох громадян в обмежених, самозакоханих і ксенофобськи налаштованих людей. Звичайно, голландці завжди любили себе. Наприклад, багато хто стверджує, що захищали євреїв під час Другої світової, хоча насправді, коли 85% євреїв розсадили по поїздах, для відправлення в концтабори, голландці нічого не зробили. Колоніальна історія Нідерландів також сповнена чорних сторінок.

Багато голландців заявляють, ніби дотримуються збалансованої чи нейтральної позиції, але, зазвичай, це говорить про підтримку пропагандистської концепції Москви. Фабрики тролів, активовані по всьому континенту, вміло натискують на потрібні кнопки: страх бідності, боязнь інших культур (особливо мусульманської), необхідність уникнути "риторики часів холодної війни" і розуміння російського "страху опинитися в оточенні". Крім того, багато голландців вважають Україну розколотою країною, в якій російськомовне населення підтримує РФ.

Місцеві журналісти намагаються показати "іншу сторону", вирушають до Києва на пару днів. Але в результаті лише будують кар'єру на сфабрикованих репортажах про фашистів, абсолютно не розуміючи, що в їхньому голландському парламенті вже зараз повно політиків з сумнівними поглядами, тоді як у Верховній раді таких навряд чи набереться дюжина.

Зараз я проводжу більшу частину часу в пострадянських республіках, рідко буваю в Нідерландах і радію, коли звідти їду. Це вже не та країна, в якій я виріс і яка десятиліттями залишалася вартовим лібералізму, де люди могли відчувати себе по‑справжньому вільними. Прихильники Вілдерса кажуть, що у всьому винні мусульмани, хоча їм варто було б подивитися в дзеркало, адже вони самі стали причиною того, що відбувається.

На тлі всіх інформаційних махінацій референдум 6 квітня становить серйозну небезпеку. Інструмент референдуму перетворився на фарс, роздувши страхи людей. Незалежно від того, проголосують голландці за чи проти, сподіватися на фундаментальні зміни не доводиться. Багато хто все більше відчуватиме гнів і безвихідь, що відверне їх від демократії в її нинішньому вигляді.

Саме такі настрої привели свого часу фашистів до влади в Італії, а націонал-соціалістів у Німеччині. Результат — майже повне знищення Європи. І, між іншим, ЄС був створений, щоб це ніколи не повторилося. Але, як виявилося, людська пам'ять коротка.

Колонку опубліковано в журналі Новое Время від 18 березня 2016 року. Републікування повної версії тексту заборонено.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.