Путін не грає, але виграє партію

1 коментувати
Минула доба ознаменувалася двома непересічними, але діаметрально протилежними подіями щодо плюралізму думок в країні скрєп

11 липня військовий злочинець і терорист Ігор Стрєлков-Гіркін запросив на дебати найвизначнішого нині  російського опозиціонера Олексія Навального. Виступаючи від імені російських націоналістів, Стрєлков вирішив поцікавитись, як той будуватиме свою внутрішню і зовнішню політику в разі приходу до влади. У відповідь головний конкурент Путіна на майбутніх виборах поставив свої три питання, відповідь на які хотів би почути на дебатах: чому Гіркін виступає за Путіна, але проти його «компрадорської еліти», чому він вважає головним ворогом Росії Європу і хто збив« Боїнг».

Так от, 20 липня ці дебати відбулися. Повний їхній аналіз проводити не варто – представник контреліти (Навальний може вважатись опозиціонером лише у кон’юнктурному плані) дискутував із типовим армійським чоботом про високі матерії. Нічого конструктивного цей діалог не міг принести в принципі. Півтори години «Ігор Іванович» і «Олексій Анатолійович» (співрозмовники тільки так зверталися один до одного) мірялися своїм російським націоналізмом і обзивались у стилі «путін – сам ти путін». Протягом розмови вони торкнулися всього, що можна назвати уже хрестоматійним поняттям «русский мир», але нічого нового не привнесли і в цю царину знань.

Навальний висловлював потужні аргументи «в молоко», бо обрав не ту аудиторію

Загалом Навальний утнув цікаву річ. Минулого року він провів дебати з інтелектуалом Познером, які не дали йому політичних дивідендів. Зрозуміло, що тепер він захотів розширити свою електоральну базу за рахунок представників чужого табору. Можна скільки завгодно захоплюватись його сміливістю, як він із відкритим забралом кинувся в бій з російським імперіалізмом, але спосіб-то вибрано дуже дивний. Як би не завершились дебати, адепти «русского мира» не зійдуть зі своїх позицій, бо логіка й раціональні аргументи на них не діють. Тим більше, якщо «запроданцю Держдепа» протистоїть «герой-захисник Слов’янська». Це для Навального націоналісти – бажаний сегмент електорату, для Гіркіна вони ж – паства і підданці. Спраглі до інформації можуть переглянути дебати на інтернет-каналі Калашникова «Рой ТВ» – зашкальний рівень шовінізму і неприховане обожнювання Стрєлкова в коментарях красномовно відображають усю безперспективність спроб посунути «імператора». З таким самим успіхом можна дебатувати з Дугіним. З іншого боку, частина й без того ріденького ліберального крила неминуче відчула себе зрадженою через сам факт згоди на розмову з таким персонажем. От для самого Гіркіна, який давно сховався на периферії медіаполя, така подія дуже вигідна – він отримав своєрідну легітимацію. Не просто публічну, але й політичну, бо захистив право Росії на вставання з колін там, де вона на них і не стояла: на Донбасі, в колишній Югославії, Придністров’ї і всюди, де він так героїчно захищав російський народ з «трьохлінієчкою».

Про того, кому вигідний черговий виток імперіалістичних марень суспільства, й говорити не хочеться. Навальний висловлював потужні аргументи «в молоко», бо обрав не ту аудиторію, і як Птица Говорун «отличается умом и сообразительностью», але залишається другорядним персонажем. Натомість вустами його візаві вкотре озвучено ідейний концепт про хорошого царя і його поганих бояр. По суті дискусії можна звернути увагу тільки на одне – Навальний не вважає Стрєлкова військовим злочинцем, доки не буде доведена його вина у вбивстві «некомбатантів». Що там кажуть про російський лібералізм і українське питання?

Друга подія також пов’язана з Навальним, але опосередковано. 19 липня відомий російський відеоблогер Дмитро Іванов (kamikadzedead), записав відеозвернення до керівництва YouTube, в якому звинувачує російський підрозділ компанії у співпраці з режимом Путіна. Останнім часом сервіс блокує опозиційні YouTube-канали і видаляє контент через, нібито, розпалювання ненависті. 20 липня kamikadzedead звернувся з проханням підтримки до найпопулярніших колег по блогерському цеху, журналістів, Фонду боротьби з корупцією і особисто Навального. Навальний поки мовчить, чим додає гіркоти своїм прихильникам. Проігнорувати прохання медійної особи, котра має понад 1 млн. підписників і займається не поширенням кубів, вайнів та інших веселеньких приколів, а аналізує і аргументовано критикує політичне середовище Росії – для кандидата в президента як мінімум недалекоглядно. 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.