23 липня 2018, понеділок

Україна, за яку я вийшов на Майдан

153 коментувати
Питання не у тому, чи будемо ми рухатися в Євросоюз чи зближуватися з Росією. Справа у більш глибоких, фундаментальних цінностях

У людей, які вийшли на Майдан, були різні мотивації. Але все ж більшість йшли туди з тієї ж причини, що і я: вони відчули, що у громадян України забирають найважливіше, на думку цих громадян. А саме - цінності, свободу і гідність.

Зрозуміло, можна сказати, що це всього лише ефемерні слова. І за останній час українці не раз чули на свою адресу: «Що ви носитесь з цією свободою, якщо вам жерти нічого?». Але, нехай у цих звинуваченнях і є частка правди, особисто для мене свобода і гідність - головні цінності у житті. Я не готовий проміняти їх ні на що інше.

У мене був вибір. Була можливість взяти і поїхати в Америку чи іншу країну, де у всіх приблизно однаковий набір прав, будь ти президентом, Уорреном Баффетом або жебраком, який просить милостиню. І все ж мені здавалося тоді, здається і зараз, що це доля вже дуже практичних, прагматичних і слабких людей. Мені цікаво боротися до кінця.

Окрім того, я вірю, що в України є шанс відстояти свої цінності і продовжувати будувати нормальну державу. Саме для цього я вийшов на Майдан. Я вийшов туди не потім, щоб протестувати проти непідписання асоціації з ЄС. Мене змусило вийти те, що людей, які вийшли висловити свою думку, жорстоко і цинічно побили.

Quo Vadis? Ми поки не дали собі відповідь на це питання

Якби все було інакше, і демонстрація, яку розігнали, виступала проти євроінтеграції, я все одно вийшов би на Майдан. Якщо б прийшли поліцейські й побили невинних хлопців і дівчат, які виступали за зближення з Росією, палицями до крові під камери, я б вийшов точно так само. Я б стояв рівно стільки ж. Тому що справа не у тому, з ким ми будемо інтегруватися – справа у фундаментальних цінностях.

Чого Україна чекала від Майдану? Мені іноді здається, що головна проблема українців полягає у тому, що ми не можемо визначитися, яку державу ми хочемо побудувати, куди ми йдемо. Quo Vadis? Ми поки не дали собі відповідь на це питання.

Я маю на увазі не ЄС чи Єдиний економічний простір, питання набагато ширше. Куди рухається наше суспільство? Ми хочемо побудувати державу, де основними цінностями будуть свобода і гідність, або для нас важливіше стабільність і безпека? Які цінності ми сповідуємо? Ми – суспільство, засноване на принципах Біблії, суспільство, засноване на конфуціанських цінностях? Або суспільство, яке має свої власні цінності?

Ми так і не визначилися з відповіддю, а вона вкрай важлива. Адже саме вона визначить, до чого ми прагнемо. Що ми готові терпіти, а що ні.

Якщо для нас стабільність і процвітання важливіші, ніж свобода, тоді потрібно по-іншому будувати державу. Якщо ми готові бути вільними, але при цьому нам все одно, бути багатим чи бідним суспільством, це інший шлях. Якщо ми хочемо мати і те, і інше, потрібно визначитися, з чого почати. Що буде першочерговою цінністю.

Ми досі не дали собі відповідь. І, поки ми цього не зробимо, ми не зможемо зрозуміти, хто ж потрібен Україні.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.