Українці та еміграція: не все так погано

4 коментувати
Не важливо, їдеш ти чи героїчно залишаєшся, головне – бути зайнятим, бути на своєму місці, намагатися створювати і розвиватися

Черговий пост лідера думок про еміграцію провокує гарячу і марну дискусію.

Так, владі не потрібна багата країна з самостійними і заможними громадянами. Тому що це дуже вимогливі і погано керовані люди. Вони погано голосують за гречку і можуть організовувати майдани. Так, багато дурних і популістських рішень, але так було завжди, і це жодного разу нас не зламало до кінця, тому що половина економіки в тіні і всі до цього звикли.

Але фундаментальні реформи все ж є. Відмінність цих реформ у тому, що вони довгострокові. Децентралізація – 10 років. Реформа держкомпаній – від 5 до 20 років. Ну так, багато реформ, які забуксували або перетворилися на імітацію. Але настане день, і вони теж будуть рухатися. Це довго, і ті, хто почали ці процеси, найімовірніше, не побачать результат.

Погано, що ми пов'язуємо еміграційні процеси тільки з політикою останніх двох-трьох урядів. Сидячи в інтернеті, не помічаєш спорожнілі верфі Миколаєва або вагоноремонтний завод у Стрию, сім'ї Івано-Франківська, які виросли з батьками-заробітчанами. І погано, що ми вважаємо, що це ненормально. Це – економіка, панове, і це глобалізація. Сьогодні ринок праці, капіталу і можливостей відкритий для всіх. І це нормально – їхати заробляти, повертатися, і взагалі жити, як тобі хочеться.

Це нормально – їхати заробляти, повертатися, і взагалі жити, як тобі хочеться

Якою б не була неповноцінною держава Україна, ми ж любимо її не за це. А за те, що це, як і раніше, дуже красива країна з великими можливостями. А те, що деякі люди вибираючи між «бийся» або «біжи», вибирають їхати – це нормально. Значить, вони не бачать можливостей для себе, і це неетично вказувати їм, як жити і що робити, адже країна – не тюрма.

У мене було кілька можливостей виїхати за останні 12 років. І я не використав їх. У мене було кілька можливостей працювати на уряд і реформи, я використав тільки одну і частково. Були можливості займатися політикою, але розумна людина порадила цього не робити.

Словом, не важливо, їдеш ти чи героїчно залишаєшся, головне – бути зайнятим, бути на своєму місці, намагатися створювати і розвиватися, бути людиною, а не лайном, тримати все в порядку, а не руйнації, найняти бухгалтера і адвоката, встановити в будинку сигналізацію, тримати заощадження в доларах, купити травматичний пістолет і записатися на курси самооборони, допомагати тим, хто потребує, здавати кров, бути волонтером, бути на позитиві, читати книги, займатися спортом, регулярно проходити медогляд, не їздити у відпустку в Крим, встановити лічильник тепла, оплатити комуналку, завести собаку, народити більше дітей, читати українською. Все буде нормально.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Даніїл Ваховський
Даніїл Ваховський

Медіаексперт, радіоведучий

Інші погляди автора
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.