Про успіхи України та оптимістичний погляд на майбутнє

4 лютого, 08:30
Ексклюзив NV
Посол США в Україні Бріджит Брінк виступила в рамках зустрічі-дискусії NV Україна та Світ попереду 2023 (Фото:Наталя Кравчук/NV)

Посол США в Україні Бріджит Брінк виступила в рамках зустрічі-дискусії NV Україна та Світ попереду 2023 (Фото:Наталя Кравчук/NV)

Момент, з яким стикається Україна прямо зараз, дуже важкий. Та я думаю, що коли дивитися на це у ширшому масштабі, розгортається насправді зовсім інша історія

Матеріал записано в рамках зустрічі-дискусії NV Україна і Світ попереду 2023, що відбулася 19 січня

Я хотіла б почати з висловлення моїх глибоких співчуттів і скорботи з приводу трагедії, що сталася з керівництвом МВС. Це були важкі дні, і навіть увесь початок року. Напередодні також відбулася жахлива російська атака на Дніпро. Відомо про загибель 45 людей — в тому числі, шістьох дітей. Це жахлива, жахлива ситуація. А до цього — дуже непрості моменти на Різдво та Новий рік.

Відео дня

Я тут майже сім місяців, але здається, що вже набагато довше. І я знаю, що ви живете з цим щодня.

Але я хотіла почати з цього, тому що, як я казала своїм співробітникам, ви знаєте, це легко, коли ви дивитесь окремо на той день чи інший, хоч ці дні, і для мене також, і для всіх нас, можуть бути надзвичайно довгими та надзвичайно складними. Настільки важкими, що мені здається, це найважча дипломатична робота, якою я коли-небудь займалася. А якщо бачиш таке день у день, іноді здається, що це аж занадто важко.

Але те, що я збираюся сказати, набагато оптимістичніше. Це дійсно складний, жахливо важкий момент, з яким ми зіткнулися, з яким стикається Україна прямо зараз. Та я думаю, що коли дивитися на це у ширшому масштабі, розгортається насправді зовсім інша історія.

І я хотіла б просто розділити свої зауваження на три частини. По-перше, трохи озирнутися назад. По-друге, трохи поговорити про підтримку України з боку США та міжнародної спільноти. І по-третє, заглянути вперед.

Мушу сказати, що я з Середнього Заходу Америки. Тож ми живемо за кількома принципами. Один з них полягає в тому, що ти завжди залишаєшся оптимістом, незважаючи ні на що, працюєш якомога старанніше, щоб досягти мети, і ніколи не здаєшся. І я думаю, що це важливий спосіб — принаймні, як я його собі уявляю — спосіб, яким я виконую свою роботу тут, і я бачу і отримую багато впевненості від того, як українці реагують на це жахливе, повномасштабне вторгнення.

Я не знаю, коли саме, але я на 100% певна, що Україна буде успішною

Озираючись назад, я мала нагоду написати колонку в NV, і в ній ішлося про те, що ця війна, як сказав президент Байден, має стати стратегічною поразкою Росії. Це свого роду наша відправна точка, відправна точка нашої політики. І в тому матеріалі я написала, що Росія вже зазнала поразки — вона зазнала поразки у своїй спробі захопити Київ, вона зазнала поразки у своїй спробі розгромити захисників на передовій, вона зазнала поразки у своїй спробі зламати волю українського народу за допомогою жахливої атаки на електромережі та енергетичну інфраструктуру.

Але в цій розмові я хочу поговорити про успіхи України. Якщо озирнутися назад, на розмах подій, на те, що могло би бути, і на побоювання, куди все могло піти в лютому, то Україна успішно відкинула Росію від столиці - це неймовірно важливо. Але також і від критично важливих міст, в тому числі Харкова та інших, щоб не дати Росії захопити країну; а також відвоювала стільки територій на сході і півдні, і звільнила стільки міст, що були захоплені. І спостерігати за цими успіхами, які, мабуть, нещодавно досягли кульмінації в Херсоні, було справді приємно. Але, очевидно, це залишається такою важкою боротьбою.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

І мова не лише про поле бою. Починаючи з 10 жовтня, коли почалися хвилі атак, які ми всі пережили в столиці та інших містах країни, вражає те, що змогли зробити українські енергетики та теплоенергетики, а також захисники повітряного простору, щоб зберегти — принаймні, на певну частину дня — подачу електрики, світла й тепла. Це вражає.

Я також вважаю, що Україна зробила велику роботу, під керівництвом президента Зеленського і завдяки дипломатичним зусиллям, у згуртуванні світу і заклику народів усвідомити, що це боротьба за свободу, що успіх України — це успіх вільного світу. Це те, у що я вірю, і я думаю, що ми всі віримо.

Тепер звертаюся до підтримки США. Я думаю, що, зрештою, успіх України до цього часу був результатом дій президента Зеленського і народу України, який ясно заявив: «Ні, це вторгнення не буде успішним»; результатом незламної волі населення, а також мужності ваших героїв — насамперед, бійців на передовій.

Я втратила двох співробітників моєї місії, мого посольства, українських співробітників — на передовій. Я знаю, що всі тут втратили близьку людину або кількох, або більше. Ми також це відчуваємо.

Окрім героїв на фронті, відзначу людей, які працюють у сфері охорони здоров’я, надзвичайних ситуацій, енергетики — по всій країні. Волонтерів — на рівні, якого я ніколи раніше не бачила. Це просто дивовижно — бачити такий відгук.

Я дуже пишаюся тим, що Америка, адміністрація Байдена, Конгрес США та американський народ дійсно відгукнулися і підтримали вас. І я можу сказати, що підтримка, яку ми надали вам, є двопартійною — вона йде від наших політичні партій, вона йде від усіх сегментів Америки.

У мене є родичі по всій Америці: на східному узбережжі, на західному узбережжі, на Середньому Заході - ця підтримка відчутна і реальна, і ви бачите це, коли розмовляєте з американцями. Коли мені вдається з'їздити назад у США, я чую: «Дякую вам за те, що ви робите на допомогу Україні». І я бачу, як українські прапори — я ніколи раніше не бачила такого в своїй країні: прапори, відмінні від прапора США, висять на всіх будинках у Сполучених Штатах.

Це тому, що ми поділяємо вашу любов до свободи — у нас також це є підвалиною нашої власної країни. І ми поділяємо розуміння того, що свобода не дається безоплатно — вона дорого коштує, вона є чимось, за що ми всі повинні боротися.

Я пишаюся — хоча знаю, що є багато запитань з цього приводу — пишаюся тим, скільки ми надали у вигляді безпекової допомоги. Зараз це близько $25 млрд, але найважливіше, на мою думку — це спектр засобів і можливостей.

Мені завжди ставлять запитання про наступні можливості, але я озираюсь на те, що ми вже надали, починаючи з «Джавелінів» і «Стінгерів», і далі до HIMARS і NASAMS, а тепер до «Петріотів» і «Бредлі». І ми рухаємося в правильному напрямку й тісно співпрацюємо з нашими українськими партнерами, оскільки ситуація на полі бою змінюється. І ми будемо продовжувати це робити. У нас є зобов’язання від президента, від Конгресу робити це. І це те, що ми будемо робити.

З економічного боку, це дійсно безпрецедентно для нас, але ми надаємо понад мільярд доларів прямої бюджетної підтримки, і ми робимо це з весни минулого року. Отже, зараз це $13 млрд прямої бюджетної підтримки, яка йде вчителям, рятувальникам, медичним працівникам та іншим, хто підтримує всіх людей, які живуть в країні, а також воюють на війні.

Плюс гуманітарна допомога на сьогодні складає майже $2 млрд. Це допомагає із перезимівлею, а також допоможе людям у нещодавно звільнених районах, таких як Херсон.

Насамкінець, я хотіла б трохи поговорити про погляд у майбутнє. Як я вже сказала — я почала з цього — я оптиміст за своєю природою, а в моїй професії потрібно бути оптимістом. І, безумовно, треба бути оптимістом, якщо збираєшся бути тут.

Але цей оптимізм з’являється не на порожньому місці. Він ґрунтується на тому, що я бачу, що тут відбувається, і на моїй впевненості, що Україна досягне успіху. Я не знаю, коли саме, але я на 100% певна, що Україна буде успішною.

Наша позиція полягає в тому, що Путін може закінчити цю війну зараз, якщо піде з України. Тож він може зупинити цю війну, коли забажає, і вивести свої війська з України.

Як сказав радник з національної безпеки Джейк Салліван: «Зараз ми зосереджені на тому, щоб Україна мала все необхідне, інструменти, які їй потрібні, щоб виграти війну і поставити себе в найкращу позицію для переговорів у певний момент, який обере президент Зеленський».

Президент Зеленський сформулював своє бачення справедливого миру, який відповідає Статуту ООН, який відповідає територіальній цілісності України. Ми підтримуємо це. Ми підтримуємо це, тому що це правильно. Ми також підтримуємо це, тому що вважаємо, що це в наших інтересах і в інтересах кожної демократії у світі.

Тому що потурання російській агресії має негативні наслідки не лише для України — екзистенційні - але й для Європи, а також для всього світу. Для мене це фундаментально і дуже важливо, щоб ми це розуміли, а також щоб це розумів американський народ.

Ми також за те, щоб за ці жахливі воєнні злочини, які сталися в Україні, винуватці відповіли перед правосуддям. Я не думаю, що це буде швидко, але це те, чого потрібно домагатися, постійно переслідувати, стосовно кожного воєнного злочину, який було вчинено.

Наша позиція — підтримка суверенної, незалежної, демократичної та процвітаючої України.

І для цього вам, на нашу думку, дуже важливо виграти війну. А потім також виграти майбутнє та реалізувати прагнення українців щодо суспільства, країни, яка дозволяє людям реалізовувати свої мрії, і робити це таким чином, щоб у вас були інституції та структури, які дозволяють і вимагають верховенства права та можливості для кожного громадянина України.

Я абсолютно впевнена, що ви туди дійдете, що у вас це вийде, що Україна досягне успіху. Оскільки ми поділяємо ваші цінності, ми поділяємо любов до свободи, ви маєте в нашій особі партнера — і не тільки в нашій: у вас є G7, і у вас є міжнародні партнери по всьому світу.

І оскільки ця боротьба — це боротьба за Україну, але також засаднича боротьба, яка впливає на кожного з нас, ми всі маємо побачити вашу перемогу та підтримати цю перемогу.

Повну відеоверсію зустрічі-дискусії NV Україна і Світ попереду 2023 дивіться тут:

Показати ще новини
Радіо NV
X