Три секрети щасливого шлюбу

2 коментувати
Щасливі шлюби складаються не з поезії, а приблизно з 20 000 цілком звичайних серед

Щасливі шлюби складаються не з поезії, а приблизно з 20 000 цілком звичайних серед

Шлюб – це не купівля першої оселі. Це ваша 4386-та вечеря в цій оселі. Тож постарайтеся знайти того, з ким ви витримаєте стільки вечерь разом

Попередні частини колонки «Як знайти своє кохання» читайте тут і тут

Зазвичай, щоб успішно впоратися із серйозним завданням, його потрібно розділити на дрібніші завдання та виконувати кожне з них по порядку. Вважаю, це працює і в питаннях шлюбу.

З боку вдалий шлюб здається чудовою історією кохання, просто як із фільму або книги. І це хороший поетичний погляд на ідею шлюбу загалом.

Але людське щастя влаштоване інакше, оскільки ми не живемо в широких узагальненнях – ми застрягли в маленьких, позбавлених гламуру складках життєвого полотна, і саме тут визначається наше щастя.

Тому, якщо ми хочемо створити щасливий шлюб, потрібно думати про мале, потрібно уважно розглянути шлюби й усвідомити, що вони складаються не з поезії, а приблизно з 20 000 цілком звичайних серед.

Шлюб – це не медовий місяць у Таїланді. Це четвертий день п'ятдесят шостої вашої спільної відпустки. Шлюб – це не купівля першої оселі. Це 4386-та вечеря в цій оселі. Шлюб – це не день святого Валентина.

Шлюб – це Звичайна Середа. Проведена разом.

Тож залишу за дужками метеликів в животі, поцілунки під дощем і секс двічі на день – впевнений, ви в змозі собі все це уявити – і в цьому пості займуся пошуком способу зробити Звичайну Середу настільки щасливою, наскільки це можливо.

Щоб витримати 20 000 днів поруч з іншою людиною і залишатися при цьому щасливим, необхідні три ключових елементи:

1. Епічна дружба

Я люблю проводити час із більшістю своїх друзів – тому вони і називаються моїми друзями. Але з деякими друзями це настільки весело та чудово, що вони витримують Випробування Пробкою.

Круто, якщо він вмітиме грати на гітарі, але, заради бога, викресліть це зі списку обов'язкових умов

У чому воно полягає? Все просто: коли ми прощаємося з другом, і один із нас везе іншого додому – я раптом розумію, що хочу потрапити в пробку, щоб поговорити довше. Настільки мені подобається з ним спілкуватися.

Для мене немає нічого важливішого у виборі пари, ніж знайти дівчину, яка витримає Випробування Пробкою. Якщо у вашому житті є люди, які його витримали, було б повним кошмаром провести 95% часу, що залишився, з тим, хто завалив цей тест.

Щоб пройти Випробування Пробкою, необхідні:

- Схоже почуття гумору. Кому хочеться наступні 50 років імітувати сміх?

- Веселощі. І здатність веселитися в сумних ситуаціях – під час затримки рейсів, у тривалих поїздках і тощо.

- Повага до інтелекту й способу мислення один одного. Ваш партнер буде за сумісництвом вашим психотерапевтом, і, якщо ви не поважаєте його спосіб мислення, ви не захочете розповідати йому, як ваші справи на роботі, не будете озвучувати, що спало вам на думку, бо вам, власне, нецікаво, що він або вона скаже у відповідь.

- Достатня кількість спільних інтересів, занять і вподобань у людях. В іншому разі те, що робить вас вами, займатиме все меншу частину вашого життя, і вам із вашим партнером буде дуже непросто знайти веселий спосіб провести суботу разом.

Дружба, яка проходить Випробування Пробкою, з роками стає тільки кращою, і поліпшуватися вона може в прямому сенсі до нескінченності.

2. Відчуття домівки

Якби вам сказали, що наступні 12 годин вам доведеться просидіти нерухомо на стільці, то, крім питання, якого біса вас змушують це робити, першою думкою буде «влаштуватися зручніше», бо ви знаєте, що навіть найменший дискомфорт із часом перетвориться на біль і рано чи пізно – на тортури. Коли доводиться робити щось дуже-дуже довго, краще, якщо це неймовірно зручно.

У шлюбі дрібний дискомфорт у стосунках між вами і вашим партнером може стати постійним джерелом нещастя, особливо коли з часом дискомфорт почне зростати, як і незручність від ваших тортур стільцем. Відчуття домівки означає відчуття безпеки, зручності, природності, можливість почуватися собою.

Щоб почуватися вдома, необхідні кілька речей:

- Довіра і впевненість. Секрети – отрута для стосунків, оскільки вони створюють між вами невидиму стіну, роблячи вас обох самотніми – і, крім того, кому хочеться 50 років трястися, переживаючи, не розкриють ваш секрет? До того ж секрети завжди ведуть до підозр, що в корені суперечить ідеї домівки. Саме тому закрутити роман, перебуваючи в щасливому шлюбі, – найбільша дурість, яка може спасти вам на думку.

- Природна «хімія». Спілкування має бути легким і невимушеним, енергійність має бути приблизно на порівнянному рівні, ви маєте бути на одній хвилі.

- Терпимість до людських вад. У вас є вади. Тисячі їх. І у вашого партнера, повірте, теж. Мати вади – й означає бути людиною. І найгірший спосіб провести своє життя – це слухати, як вас критикують за ці вади. Я не кажу, що над саморозвитком працювати не потрібно, але здоровий підхід до стосунків має приблизно такий вигляд: «У всіх є вади. У моєї пари вони ось такі, і я знав про це, коли вирішував провести з нею все життя».

- Загальний позитивний настрій. Пам'ятайте, ви застрягли у цих стосунках навічно. Тож негативний настрій не котить, і ніякий – теж.

3. Рішучість зробити шлюб успішним

Стосунки – це страшенно важко. Очікувати, що у вас будуть міцні стосунки, не намагаючись над ними працювати, – все одно, що сподіватися зробити кар'єру фрілансом, не докладаючи до цього зусиль. У період, коли більшість людей у світі мають можливість насолоджуватися свободою й обирати власний життєвий шлях, не так просто раптово стати половиною чогось і виявитися вимушеним йти на компроміси в питаннях, в яких ви звикли бути егоїстом.

Отже, які навички вам потрібні, щоб зробити шлюб успішним?

- Спілкування. Спілкування в цьому списку – така само нісенітниця, як кисень у списку речей, необхідних для того, щоб бути здоровим. І все ж величезна кількість пар розпадається саме через невміння спілкуватися.

- Рівність. Стосунки дуже легко скочуються в нерівні. Якщо один із вас постійно визначає, як вам жити, якщо думка одного завжди вважається важливішою, якщо одна людина ставиться до іншої так, як ніколи не дозволила би ставитися до себе – у вас проблеми.

- Вміння правильно сваритися. Сваряться всі. Але можна сваритися правильно та неправильно. Коли пара вміє правильно сваритися, партнери намагаються знизити напругу, підходять до проблеми з гумором і щиро намагаються вислухати один одного, не скочуючись в образи. До того ж сваряться рідше, ніж нещасливі пари.

У пошуку пари або оцінці ваших нинішніх стосунків важливо пам'ятати: в кожних стосунків є плюси і мінуси, і ви навряд чи знайдете собі когось, хто буде ідеальний за всіма пунктами – але ви маєте знайти того, хто буде ідеальний майже за всіма пунктами, оскільки кожен із них по-своєму важливий для вашого щастя.

І, оскільки цей текст присвячений пошуку партнера в житті, ви навряд чи хочете ускладнювати все ще більше, наполягаючи на дуже великій кількості пунктів, більшість яких жодним чином не впливають на те, наскільки щасливою буде ваша 4386-та спільна вечеря. Круто, якщо він вмітиме грати на гітарі, але, заради бога, викресліть це зі списку обов'язкових умов.

Переклад НВ

Оригінал публікації на сайті Wait But Why

Wait But Why час від часу пише щось новеньке. Ми надсилаємо кожен пост на email більш ніж 230,000 осіб – введіть свою адресу тут, і ми додамо вас до списку (ви будете отримувати лише кілька листів на місяць). Ви також можете слідкувати за Wait But Why в Facebook і Twitter.

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Wait But Why. Републікування повної версії тексту заборонене

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.