Настав 2700-й рік. Двійники і телепортація

9 коментувати
Що з того, що моя копія продовжить дружити з моїми друзями, випускати мій блог по четвергах і проживе життя, яке я розпланував для себе

Першу частину колонки Тіма Урбана «Що робить вас собою» читайте тут

Настав 2700-й рік. Людство винайшло всі технології, які в сучасному світі вважаються фантастикою. Одна з них – телепортація, здатність переміщуватися з однієї точки простору в іншу зі швидкістю світла.

Ось як вона працює: ви заходите в Кімнату Відправлення, невелике приміщення розміром з примірочну в магазині.

Виставляєте місце призначення – наприклад, ви знаходитесь у Бостоні, а потрібно потрапити до Лондону, і коли готові- натискаєте спеціальну кнопку. Потім стіни кімнати сканують ваше тіло, перевантажуючи повну молекулярну послідовність організму, аж до останнього атома, і паралельно зі скануванням знищує клітини в Кімнаті Відправлення.

Коли процес закінчено (тепер, після руйнування всіх ваших клітин, Кімната Відправлення порожня), вона пересилає вашу інформацію в Кімнату Прибуття в Лондоні. Там ці дані використовуються, щоб створити ваше тіло наново, і ви виходите з кімнати в Лондоні, виглядаючи і почуваючи себе точно так само, як кілька хвилин тому в Бостоні. У вас такий саме настрій, ви відчуваєте все той же легкий голод, навіть ранковий поріз на пальці залишився.

Весь процес між натисканням кнопки і виходом з Кімнати Прибуття в Лондоні триває п'ять хвилин, але за відчуттями займає всього мить – ви натискаєте кнопку, все гасне, а потім ви опиняєтеся в Лондоні. Здорово, правда?

В 2700-му це звичайна технологія. Всі, кого ви знаєте, так подорожують. Це не тільки швидко, але ще і безпечно: ви ніколи не чули, щоб хоч хтось через неї постраждав.

Але ось одного разу ви заходите до Кімнати Відправлення в Бостоні, натискаєте кнопку, чуєте дзижчання сканера, але телепортація не спрацьовує.

Ніякого помутніння, і, коли ви виходите з кімнати, ви перебуваєте в Бостоні. Ви йдете до каси і говорите співробітниці, що телепортер не спрацював, і просите надати вам іншу кімнату – у вас важлива зустріч, і ви не хочете спізнюватися.

Вона дивиться в записи і каже: «Хм, схоже, сканер спрацював і зібрав всі дані, це знищувач клітин заглючив». «Ні, - пояснюєте ви, - він не міг спрацювати, тому що я все ще тут. І я спізнююся на зустріч, дайте мені іншу кімнату, будь ласка». Вона повертає до вас монітор і каже: «Сканер спрацював, бачите? От ви виходите з Кімнати Прибуття в Лондоні і чудово встигаєте на зустріч». І ви бачите на екрані себе, що йде по лондонській вулиці.

«Але це не можу бути я, - ви заперечуєте. – Я ж тут».

Тут до кімнати заходить начальник жінки і пояснює, що вона права – сканер спрацював, і ваші дані були передані в Лондон. Не спрацював лише руйнівник клітин, але це не проблема – зараз вас відведуть до кімнати і завершать справу.

І, незважаючи на те, що ви вже переживали це не раз, по суті, ваші клітини знищують два рази на день, ви раптом жахаєтеся такої перспективи.

«Почекайте, - вигукуєте ви, - я не хочу цього робити, я ж помру». «Ви не помрете, - пояснює начальник. – Ви тільки-но бачили себе в Лондоні, з вами все в порядку». «Але це ж не я! Це копія, підробка! Я – справжній я, ви не можете просто знищити мої клітини!»

Начальник і співробітниця ніяково переглядаються. «Нам дуже шкода, але ми за законом зобов'язані знищити ваші клітини. Ми не маємо права створювати тіло в Камері Прибуття, якщо клітини в Кімнаті Відправлення не були знищені».

Ви з жахом дивитеся на них, а потім кидаєтеся до дверей. Вас перехоплюють двоє охоронців і, незважаючи на опір і крики, тягнуть у кімнату, де ваші клітини будуте знищено...

Якщо ви хоч трохи схожі на мене, то на початку історії телепортація здавалася вам шикарною ідеєю, а ось в кінці – вже не дуже.

По суті, ця історія ставить перед нами питання: «Телепортація, описана в цьому експерименті – це спосіб пересування або спосіб смерті?».

Питання могло здатися неоднозначним, коли я тільки почав описувати цю ситуацію – телепортація навіть могла здаватися безпечним способом подорожей, але до кінця це стало все більше нагадувати смерть. Іншими словами, двічі на день, по дорозі з Бостона до Лондону й назад, вас вбивають, знищуючи ваші клітини, і створюють вашу копію. Ви здаєтеся нормальним всім своїм знайомим, ваша дружина здається такою ж, коли після телепортації повертається додому. Але можливо, що вашу дружину тільки-но вбили, а чоловіка, якого ви цілуєте, було створено всього кілька хвилин тому?

Що ж, все знову залежить від того, що слід розуміти під вами. Людина, яка вірить в Теорію Даних, скаже, що лондонський ви нічим не відрізняється від бостонського вас, і що телепортація абсолютно безпечна. Але всі ми розуміємо страх бостонського вас в кінці історії – невже хоч хтось вірить, що йому не варто переживати, що його вб'ють, просто тому, що дані успішно передані в Лондон? Особисто мені експеримент з телепортом здається великим ударом по Теорії Даних.

До того ж, якби існувала Теорія Его, яка стверджує, що ви – не більше ніж ваше его, вона чудово сюди пасувала б. Думаючи про лондонського Тіма, я розумію, що виживання Тіма Урбана для мене нічого не значить. Що з того, що моя копія, яка знаходиться в Лондоні, продовжить дружити з моїми друзями, буде випускати мій блог по четвергах і проживе життя, яке я розпланував для себе? Те, що ніхто не помітить моєї смерті, як ви в нашому прикладі ніколи не замислювалися про те, що ваша дружина загинула, мене зовсім не втішає. Мені начхати, чи виживе Тім Урбан. Мені важливо, щоб вижив я.

Продовження колонки Тіма Урбана «Що робить вас» буде опубліковано в розділі «Думки». Слідкуйте за оновленнями

Переклад НВ

Оригінал публікації на сайті Wait But Why

Wait But Why час від часу пише щось новеньке. Ми відсилаємо кожен пост по email більш 230,000 особам – введіть свою адресу тут, і ми додамо вас до списку (ви будете отримувати лише кілька листів на місяць). Ви також можете слідкувати за Wait But Why в Facebook і Twitter.

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Wait But Why. Републікування повної версії тексту заборонено.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.