Місія виконана. 11 етапів польоту на Марс

3 коментувати
Подорож на Марс і назад у величезній ракеті в 11 кроків

Першу частину колонки читайте тут

Отже, давайте розберемося, у чому проблема. Часто кажуть, що космос непростий. До сьогоднішнього дня лише кілька сотень людей побували там, взагалі у небагатьох країн є можливість запустити щось у космос, а історія космічних подорожей сповнена прикладами невдалих стартів. Неймовірно складно запустити без проблем щось дуже важке і чутливе, повне вибухонебезпечних речовин в атмосферу.

Але коли ми говоримо, що люди летять у космос, ми говоримо переважно про тих, хто летить на низьку навколоземну орбіту: шар між 100 і 1200 милями над землею. Єдиний раз, коли люди полетіли далі – це політ кількох американців в 1969 році, коли вони долетіли до Місяця, подолавши 250 тисяч миль.

Коли Земля і Марс знаходяться найближче один до одного, відстань між планетами становить від 34 до 60 млн миль. Що десь у 200 разів далі, ніж Місяць і в 200 тисяч разів – ніж МКС.

До Місяця летіти одну секунду зі швидкістю світла. До Марса – три хвилини.

Маску подобається порівнювати подорож з Землі на Марс з перетином Атлантичного океану, відзначаючи, що подорож на Місяць за такою шкалою – це все одно що перетнути Ла-Манш. "Ракета, створена для польотів на низьку орбіту або навіть на Місяць, по суті, як прибережне риболовецьке судно, порівняно з транспортом колоністів, який повинен подолати відстань у тисячу разів більше",– говорить Маск.

За його словами, марсіанська транспортна система повинна бути "буквально в мільйон разів могутніша, ніж сучасні системи запуску". Крім того, вона повинна бути дуже сучасною: "Не просто більше, а набагато ефективніше".

Власне, все, що потрібно зробити – побудувати ракету в мільйон разів могутнішу за найкращі сучасні ракети, при цьому ефективну, розумну і сексуальну.

Її будує SpaceX.

За розмірами – це буквально хмарочос. Або ж, як називає її Маск "найбільший об'єкт всіх часів".

На жаль, SpaceX, ймовірно, переживає екзистенційну кризу, коли мова заходить про те, як назвати цю штуку. Спочатку пропонували Колоніальний транспортувальник на Марс. Потім перейменували в транспортну систему, а під час презентації Маск сказав, що ім'я ще не придумали, але той конкретний транспорт, який долетить до Марса, можна буде назвати Серце Золота-1. Коротше, ніхто не знає, як її назвати. Так що я буду просто її називати величезна проклята ракета (ВПР)

Ракета величезна. Висота 400 футів (приблизна висота 40-поверхового хмарочоса). Діаметр 40 футів: шкільний автобус міг би поміститися. Вона в три рази важче і генерує тягу в три рази більше, ніж гігантський Сатурн V – ракета місії Аполлон, яка досі вважається найбільшою ракетою, створеною людством.


4

4


Для порівняння та ж Falcon 9 зможе взяти близько 4 тонн корисного вантажу на Марс, а Falcon Heavy, яка повинна бути найпотужнішою в світі ракетою, зможе взяти десь 13 тонн. Але Маск вірить, що його ВПР зможе нести від декількох сотень до тисячі тонн вантажу.

Вся конструкція, яку я назвав ВПР – це Величезний космічний корабель на величезній ракеті-носії.


3

3


Великий космічний корабель

Отже, є космічний корабель, який SpaceX називає Міжпланетним космічним кораблем. Це штука, що стоїть на ракеті-носії. Власне, люди і вантаж повинні знаходитися тут. Крім того, це саме та частина, яка повинна сама запуститися з Марса і повернутися на Землю з людьми, якщо ті захочуть додому.

МКК по висоті порівняємо з 16-поверховим будинком, в ширину – 55 футів в найширшому місці. Додатково до сотень і тисяч тонн вантажу, корабель може витримати близько 100 людей, для початку. Маск сподівається, що ця цифра збільшиться до 200 і навіть 300 людей з часом.

З дев'ятьма двигунами Raptor у нього буде більше тяги для старту, ніж у будь-якої сучасної ракети, включаючи Falcon Heavy.


2

2


Коли я запитав Маска, як це буде на ній летіти, він відповів: "Ти будеш на гігантському космічному кораблі з мікрогравітацією. Це досить весело: ти будеш літати". Хоча на презентації він додав, що планується додати ігри, фільми, зали для лекцій і ресторани.

Якщо ви зібралися летіти, ось як це все буде:

1. Посадка на корабель. Ракета стартує з майданчика 39A на мисі Канаверал, Флорида – того ж майданчику, що і астронавти Аполлона. Так вийшло, тому що пускова система там абсурдно величезна: будівельники навіть не знали, наскільки велика ракета буде її використовувати. Коли ви туди потрапите, ви вирушите в башту і через міст в МКК.

2. Зліт. Ви пристебнуті, ракета піднімається. Через кілька хвилин перший ступінь відокремлюється і повертається на Землю. Ракета, в якій ви перебуваєте, летить далі й закріплюється на орбіті.

3. Дозаправка на орбіті. Після повернення на землю ракета-носій приєднується до іншого корабля, наповненого рідким киснем або метаном, знову піднімається і відправляє корабель з паливом на орбіту, де зустрічається з вашим кораблем. Вони з'єднуються, як два орки, що тримаються за руки, поки йде перекачування палива. Це потрібно зробити кілька разів, поки корабель повністю не заправиться. І цей пункт критичний для здешевлення подорожі і її прискорення. Люди думали, що подорож займатиме 6-9 місяців, але наша величезна ракета повинна впоратися за три.

4. Відправка на Марс. Три місяці розваг у мікрогравітації і ненависть до інших людей на кораблі.

5. Вхід в атмосферу Марса.

5. Приземлення.

7. Життя на Марсі, роблячи Бог знає що. На ранній стадії колонізації ви, певно, працюєте і допомагаєте створювати початкові галузі. Пізніше це може бути що завгодно – дослідження, підприємництво або просто пригода.

8. Створюєте паливо на Марсі. Це має стати однією з ключових перших галузей промисловості. Паливо складається з рідкого кисню і метану, які легко та зручно виготовити з великої кількості льоду і вуглекислого газу – основного газу марсіанської атмосфери. Паливо потрібно буде кораблю, щоб він зміг повернутися на Землю. Це економить масу засобів, необхідних для того, щоб взяти паливо на зворотний шлях з Землі.

9. Вирішуєте – залишитися або повертатися.

10. Вертикально приземляєтеся на Землі. Так само, як і на Марсі. Через два роки космічний корабель пройде планове технічне обслуговування, щоб підготуватися до повернення на Марс.

11. Стаєте нестерпним співрозмовником, який постійно намагається з'ясувати, чим зайняти час на Марсі.

Місія виконана.


1

1


Продовження колонки Тіма Урбана буде опубліковано в розділі Погляд. Стежте за оновленнями

Оригінал публікації на сайті Wait But Why

Wait But Why час від часу пише щось новеньке. Ми посилаємо кожен пост по email більше ніж 230,000 осіб – введіть свою адресу тут, і ми додамо вас до списку (ви будете отримувати лише кілька листів на місяць). Ви також можете слідкувати за Wait But Why в Facebook і Twitter.

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Wait But Why. Републікування повної версії тексту заборонене

Більше поглядів тут

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.