Десять видів дивної дружби

5 коментувати
У дитинстві ви не замислюєтеся про те, яких заводите друзів. Дорослішаючи, ви починаєте розрізняти кілька видів дружби, і не всі вони однаково корисні

У дитинстві, в школі та університеті ви особливо не замислюєтеся про те, як заводити друзів. Це відбувається само собою. Але після закінчення університету, зазвичай, ваші друзі починають ділитися на певні типи. Приблизно так:

На вершині життєвої гори, в зеленій зоні, знаходяться друзі першого рівня – ті, хто для вас немов брати і сестри. Це найближчі люди, яких ви любите, незважаючи ні на що; які виступають з промовою на вашому весіллі; про яких ви знаєте; які будуть з вами завжди; у відносинах з якими нічого не змінюється, навіть якщо ви не бачилися місяцями або роками. На жаль, сюди ж потрапляють і найлютіші вороги, здатні знищити ваш настрій одним влучно сказаним словом.

Нижче, у жовтій зоні, знаходяться друзі другого рівня – ваші досить добрі друзі. Досить добрі друзі – більш спокійна категорія, ніж ваші брати і сестри першого рівня. Вони можуть покликати вас на весілля, але вам не доведеться там нічого робити. Якщо ви живете в одному місті, ви раз на кілька місяців бачитеся за обідом, але, якщо хтось з вас переїде, ви можете не спілкуватися роками. І про важливі події в їхньому житті ви, швидше за все, почуєте від когось іншого.

Ще нижче, у помаранчевій зоні, друзі третього рівня – ваші не зовсім друзі. Ви можете випити з ними при переїзді, але нікого не здивує, якщо п'ять років тому це все ще буде єдиний раз, коли ви бачилися. Ваші відносини виражаються рідкісними лайками в Facebook.

Нижня частина третього рівня повільно переходить у велику групу знайомих, з якими ви зупинитеся поговорити при випадковій зустрічі або напишете у справі в разі необхідності, але спілкуватися спеціально не будете. Якщо з ними станеться щось погане, ви зробите вигляд, що засмучені, але в глибині душі вам буде все одно.

І, нарешті, знайомі переходять у безмежний світ незнайомців.

Але, як би не виглядала ваша особиста гора, коли ви дорослішаєте і починаєте жити власним життям, в певний момент ви усвідомлюєте, що заводити друзів стало не так-то просто.

Звичайно, нові друзі у вас будуть з'являтися (на роботі, через вашого партнера, через дітей), але вони не стануть вашими друзями першого рівня, велика їх частина і до другого не дотягне. І з часом ви почнете розуміти, що людей, з якими ви залишилися друзями на все життя, ви переважно зустріли в дитинстві та юності.

І, оскільки ви подружилися а) випадково і б) до того, як повною мірою пізнали себе, ваші друзі першого і другого рівня випадковим чином розподіляються на трафік, який я назвав «Чи є сенс у цій дружбі»:

Отже, хто ж вони – друзі, які потрапили на три неідеальних ділянки? З часом у більшості з нас, як правило, стає все менше друзів у квадратах 2-4, оскільки а) люди дорослішають і б) дорослішаючи, люди стають більш впевненими в собі і набагато менше погоджуються що-небудь терпіти в дружбі. І все-таки дружні зв'язки, створені в молодості, зазвичай, зберігаються, і це означає, що далеко не у всіх відносинах з вашими друзями першого-другого рівнів є сенс.

До відмінних дружніх стосунків перейдемо пізніше, а поки подивимося на дивні варіанти. Ось 10 типових випадків:

1. Друг-без-питань

У вас хороший день. У вас поганий день. У вас відмінна робота. Ви звільнилися. Ви закохалися. Ви зловили кохання свого життя в ліжку з іншим і вбили обох. Але це не має значення, оскільки ви ніколи не обговорите це з другом-без-питань, який ніколи, ніколи не запитає у вас, як ви живете. Цьому може бути три причини:

1) У нього неймовірна зарозумілість, і все, що йому цікаво, це він сам.

2) Він боїться сходитися з людьми, а тому уникає особистих тем.

3) Він знає, що у вас неймовірна зарозумілість, і якщо він поставить вам хоч одне питання, ви забалакаєте його до смерті.

2. Друг, з яким вам Не можна Залишатися Наодинці

Майже в кожній компанії є двоє друзів, яким ні за яких обставин не можна залишатися наодинці. І справа не в тому, що вони не люблять один одного – вони можуть чудово спілкуватися – просто між ними немає ніякої особистої дружби. Тому ситуації, коли вони першими приходять на зустріч у ресторан або ж коли при зустрічі втрьох третій друг йде в туалет, для них є чистим кошмаром.

3. Друг, з яким не можна бути чесним

Це друг, з яким не можна поговорити серйозно. З ним завжди потрібно жартувати, іронізувати і сочитися сарказмом, інакше він порине в жах.

Другий підтип такого друга – людина, яка зірветься на вас, якщо ви спробуєте поговорити з ним серйозно. Це людина, яка ненавидить щирих людей, оскільки сприймає щирість як спробу пробитися крізь його захисний шар, створений за допомогою іронії та сарказму.

Третій підтип – друг «ми з тобою такі кльові, а всі інші – просто жах». Він, звичайно, не вважає вас особливо кльовим і, якщо він опиниться в компанії з кимось іншим, жахливим у його викладі виявитесь саме ви. Ключ у тому, що при спілкуванні вам завжди потрібно бути по один бік барикад. Є два варіанти – або підігравати йому, або встати на захист тих, кого він обговорює. Якщо ви оберете другий варіант, цей друг вас вперше в житті почне поважати, але за очі почне критикувати ще більше.

4. Друг з обов'язку

Згадайте про друга, з яким у вас пішла вічність на те, щоб домовитися про чергову зустріч (до цього ніяк не збігалися розклади), і жоден з вас особливо не радий, що викроїти час, нарешті, вийшло.

Насправді ви обидва не хочете бути друзями, але сказати про це соромитеся, оскільки жоден з вас не розуміє, що другий теж у цій дружбі не зацікавлений. Тож такі дружні стосунки, як правило, тривають вічність.

5. Не зовсім шлюб

Рано чи пізно ви зустрінетеся з людиною, з якою ви могли б стати сім'єю, якби лише одна зі сторін не була в цьому вкрай незацікавлена. І це дуже нездорові відносини, з якого боку ви б не перебували.

Якщо ви той, хто хотів би, може, пора, нарешті, намотати соплі на кулак і припинити страждати? Ви взагалі розумієте, що вас постійно відкидають, а ви щоразу повертаєтеся і будете скавуліти, як загублений морський котик? Плюс, якщо ви зберетеся з духом, є невеликий шанс, що вас нарешті оцінять.

Якщо ви той, хто займає позицію «о боже, та ні за які пряники», то ось що відбувається: у світі є людина, яка страждає, і ви знаєте це, більш того ви насолоджуєтеся цим стражданням, оскільки це тішить ваше маленьке гидке его. Вам це так подобається, що ви навіть спеціально заохочуєте цю людину рівно настільки, щоб вона продовжувала залишатися у вас на гачку, а його серце, що спливає кров'ю, тішило ваше его.

Ви обидва, займіться чимось корисним.

6. Історичний друг

Історичний друг – це людина, яку ви зустріли зовсім у дитинстві і з того часу залишалися друзями, хоча абсолютно один одному не підходите. Багато давніх друзів потрапляють у цю категорію, але справжній історичний друг – це той, з ким ви ні за що не подружилися б, якби зустріли його сьогодні.

Вам не особливо подобається, що він собою представляє, та і його не назвеш вашим палким шанувальником. Ви один одному зовсім не підходите. На жаль, водночас ви неймовірно близькі друзі років так з чотирьох, тож ви застрягли в цих відносинах назавжди. Нічого не поробиш.

7. Друг без збігів

У дитинстві та підлітковому віці більшість ваших однолітків живуть приблизно однаково. Але, дорослішаючи, люди змінюються, і часто виявляється, що ви і ваші друзі опиняєтеся в абсолютно різних вимірах, наприклад, один з вас робить кар'єру, а інший вирішує стати хіпі і зневажає матеріальні блага.

Така дружба – це не завжди погано, якщо, звичайно, в цій дружбі, ви не шукаєте втілення так і не здійснених вами вчинків.

8. Вруг (і це не помилка)


Ворог і одночасно друг. Він вас не любить. Дуже. Вруг – це людина, яка відчуває приємне тепло в грудях, коли дізнається, що у вас не вдалася справа всього життя або відносини з партнером полетіли до біса. Я не кажу про тих, хто таємно вам заздрить, такі відчуття відвідують навіть добрих друзів, не руйнуючи ваші відносини.

Я кажу про справжнього вруга – про людину, яка реально хоче вам зла. Просто тому, що ви – це ви. Ви з вашим вругом, швидше за все, дуже близькі друзі й давно знайомі, та і проблеми у вас почалися давно.

Менш похмурий, але теж неприємний підтип вруга – це задирака, який любить зачіпати ваші больові точки.

Вруг краще за всіх знає, як зробити вам боляче, оскільки в якомусь сенсі ви дуже схожі. Він знає про вас багато і готовий зробити все, щоб нашкодити – часто так витончено, що ви навіть не помітите, як йому це вдалося.

Як би там не було, якщо у вас є вруг – копніть його під дупу зі своєї життєвої гори. Або хоча б виштовхніть на другий рівень, це в десять разів зменшить його здатність шкодити вам.

9. Друг-зірка Facebook (Він зірка тільки в твоїй хворій уяві, сталкер)

Ви точно знаєте, кого я маю на увазі. Є людина (або декілька), чий Facebook-акаунт ви облазили вздовж і впоперек, хоча сама людина про це і не здогадується. Плюс у тому, що у вас теж є люди, з якими ви сім років не розмовляли, але при цьому вони знають про вас все аж до новин про плани змінити зачіску.

Це рідкісний підвид друга третього рівня, який відноситься до категорії дивних друзів, оскільки ви примудрилися зробити ці відносини дивними, хоча вас і друзями не назвеш. Хороша робота.

10. Перекошена дружба

Причин перекошеної дружби може бути багато. Наприклад, ваш друг знаходиться на вашій горі вище, ніж ви у нього. Один з вас хоче проводити разом більше часу, ніж інший.

Один з вас може слухати 90% часу, а говорити лише 10%, і в разі, коли розмова переважно ведеться про життєві проблеми, це, по суті, одностороння терапія з перекошеним балансом віддачі, і це, загалом-то, ніяка не дружба – одного з вас просто використовують.

Добре, коли ваш баланс наближається до 50/50, але і 65/35 – теж цілком нормально. Ось коли баланс перекошується більше, це вже стає нездоровим.

Перевірити баланс сил в дружніх відносинах нескладно:

1. Один друг перебиває набагато частіше.

2. Вважається, що його думка важливіша.

3. Йому дозволяється бути більше мудаком, ніж іншому.

Є ще один цікавий метод, який я називаю «настрієвий тест». Його можна провести, коли двоє друзів зустрічаються, будучи в абсолютно різному емоційному стані. Визначником є те, чий настрій перемагає.

Наприклад, людина А в поганому настрої, людина Б – у доброму, але вона поважає людину А і поводить себе спокійніше, поки тому не стане краще. Але, коли ситуація змінюється на протилежну, людина Б змушена забути про свій поганий настрій і зображати веселість – і так відбувається завжди. Якщо ви впізнали себе в людині Б, у мене для вас погані новини.

Дружба – це не завжди так похмуро

Усі види дружби, які описані вище (відносини, що потрапили на ділянки 2, 3 і 4), є тією чи іншою мірою нездоровими або неприємними. Або і нездоровими, і неприємними. Саме тому текст вийшов таким депресивним. З іншого боку, є ще й ділянка 1 – це відносини, які мають сенс.

Жодні дружні стосунки не ідеальні, але ті, що відносяться до ділянки 1, роблять те, у чому й полягає сенс дружби – вони роблять життя обох сторін краще. І, якщо ваш друг одночасно знаходиться на першому рівні і на першій ділянці, це дружба, яка приносить у ваше життя рок-н-рол.

Рок-н-рольна дружба не просто робить вас щасливим – вона є запорукою щастя. Це ж відносистосується рок-н-рольних сімей і романтичних відносин. Інвестувати в них час і зусилля – краща стратегія досягнення щастя.

Оригінал публікації на сайті Wait But Why

Wait But Why час від часу пише щось новеньке. Ми надсилаємо кожен пост по email більш 230,000 осіб – вкажіть свою адресу тут, і ми додамо вас до списку (ви будете отримувати лише кілька листів на місяць). Ви також можете слідкувати за Wait But Why в Facebook і Twitter.

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Wait But Why. Републікування повної версії тексту заборонене

Більше думок тут:


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.