Brexit може виявитися благом для Європи

2 коментувати
Якщо Британія залишиться в ЄС – це буде перемогою для Європи. Якщо ж піде, як не дивно, це може стати ще корисніше для європейської інтеграції

З урахуванням того, які катастрофічні наслідки обіцяє Brexit для британської економіки і держави (з можливістю нового шотландського референдуму про незалежність), доводиться задуматися, який результат голосування стратегічно краще позначиться на майбутньому європейської інтеграції.

Чи буде в чомусь навіть самогубне голосування британців за вихід з ЄС справді таким вже негативним для проекту об'єднаної Європи?

Якщо британці схвалять вихід, Британія стане в деякому сенсі піддослідним кроликом, чия, ймовірно, сумна доля продемонструє жителям багатьох країн, які наслідки може мати вихід з ЄС – навіть для такої могутньої європейської держави, як Великобританія.

Аргументи популістів-євроскептиків у багатьох країнах-членів Союзу ставатимуть більш уразливими, а привабливість ЄС – очевидніше.

Імовірно, проблеми, що очікують Британію, також відправлять потужні сигнали поза Євросоюзом і продемонструють важливість ЄС як для майбутнього Європи, так і для майбутнього світу в цілому.

Тому переконаним європейцям (можливо, навіть британським) можна ставитись до голосування 23 червня по-філософськи: якщо Великобританія залишиться, це стане перемогою ЄС. Якщо ж вона піде, це може – у довгостроковій перспективі – виявитися навіть більш корисним для європейської інтеграції.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.