Вихід Ляшко. Що чекає коаліцію

7 коментувати
Після виходу Радикальної партії в коаліції залишилося 274 депутата: відставки уряду покищо не буде

Події у Верховній Раді потрясли не тільки суспільство, але і саму коаліцію. Тверезо аналізуючі ситуацію політики досить швидко зрозуміли, що за смерть трьох національних гвардійців доведеться відповідати. Причому не тільки тому, хто кинув гранату, але і тим, хто закликав на площу, емоційно накручував ситуацію, маніпулював фактами.

Окрім двох непарламентських політичних сил, Укропу та Свободи, які зібрали пікет біля стін Верховної Ради, всередині парламенту була ще одна, яка активно закликала людей приходити. Радикальна партія витратила чимало зусиль, щоб пікет відбувся, а ті, хто прийшов, були накручені до межі.

Вільне маніпулювання інформацією з вкрапленнями відвертої брехні створило картинку «останнього і рішучого бою», «повстання за незалежність від Росії», «праведної боротьби проти амністії донбаських орків-бойовиків», яку нібито гарантує Конституція.

Чи варто дивуватися, що хтось кинув бойову гранату? Скоріше, потрібно дивуватися, що ніхто не притягнув з собою гранатомет.

Таким чином, вихід Радикальної партії з коаліції, виглядає швидше як гарячкова втеча, покликана вберегти радикалів і звалити всю політичну відповідальність за вбитих якщо не на владу, то хоча б на партнерів-націоналістів.

Треба дивуватися, що ніхто не притягнув з собою гранатомет

За великим рахунком, Олег Тягнибок винен не більше ніж Олег Ляшко, але, якщо ГПУ зачепить головного радикала, він відразу ж заявить, що це політична помста за вихід з коаліції.

Зручно, чи не правда?

В коаліції кажуть, що ляшковці бузили вже давно. Хотіли отримати ідеальний старт для початку виборчої кампанії – «незаслужено постраждав опозиціонер»? Для цього у Ляшко робили все можливе, щоб їх вигнали.

Всього тиждень тому в інтерв'ю радіо «Свобода» Олег Валерійович гаряче заявляв: «Вихід із коаліції – це фактично шлях до дострокових парламентських виборів, в результаті яких до влади може повернутися банда Януковича. Тому добровільно ми самі з коаліції не вийдемо, навіть якщо нас звідти вперед ногами будуть виносити!»

Звичайно, тепер самостійний вихід не настільки вигідний, як вперед ногами, але для переходу в опозицію і для відволікання уваги теж зійде.

А що коаліція? Юридично покищо в ній є 226 голосів – відставки уряду не відбудеться. Після виходу Радикальної партії залишилося 274. Якщо піде і Самопоміч, залишиться 243. Загроза настане в разі виходу Батьківщини, адже тоді залишиться 224 голоси, чого недостатньо для прийняття законів.

В такому випадку буде два шляхи: або перевибори, або створення нової коаліції, наприклад, з фракцією «Відродження», яка вже попросилася увійти. Ось тільки навряд чи Батьківщина піде, адже перебування в коаліції відновлює вплив Юлії Володимирівни, у якої з'являється «золота акція». Та і з «Відродженням» ділити уряд теж ніхто не захоче.

Тим часом у Раді намагаються повторно відтворити «Народну Раду» - антикомуністичну опозицію, яка існувала в парламенті 1 скликання з 1991 по 1994 рік. Кажуть, Ігор Коломойський і його довірені ведуть розмови про це вже другий тиждень.

Якраз після того, як Олег Ляшко повернувся з італійського острова Капрі, де він, за його словами, зустрічався з українцями, які працюють за кордоном.

Втім, можливо, такі тимчасові рамки - збіг? Не думаю.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.