У нас є шість місяців, щоб дати відсіч РФ

22 грудня 2015, 14:03
Важливо не витратити даремно час, отриманий завдяки рішенню Євросоюзу продовжити санкції проти Росії

Сьогодні набрало чинності прийняте напередодні Радою ЄС рішення про продовження санкцій проти Росії ще на 6 місяців. Санкції будуть діяти аж до 31 липня 2016 року. Це рішення Ради ЄС було в деякому роді очікуваним, але аж до його прийняття існували і побоювання.

Відео дня

Був привід турбуватися, що частина країн Європейського союзу можуть спробувати заблокувати санкції або ж прийняття рішення про продовження санкцій буде відкладено. Цього не сталося – що, без сумніву, є безумовною перемогою української дипломатії і України в цілому.

У нас є не так багато інструментів для ефективної боротьби проти агресії Росії, і дипломатія, без сумніву, один з них.

Покищо європейські країни демонструють спільну політику щодо України. Не думаю, що зовнішня політика окремих країн буде відрізнятися, незважаючи на розмови про кризу європейської економіки і міжнародних відносин в Євросоюзі. Поки що таких прецедентів не було.

У рішенні ЄС мова йде про шість місяців санкцій. Це не так вже й багато. Але, з іншого боку, ми чудово розуміємо, що РФ і далі не буде виконувати Мінські угоди – це було б персональною політичною поразкою Путіна, яка могла б призвести до втрати ним влади. Тому я впевнений, що провокації з боку Росії будуть тривати і через півроку, і відповідно, по закінченні цього терміну санкції можуть бути продовжені знову.

Основна інтрига зараз полягає навіть не в тому, якими будуть санкції або якою буде доля Мінських угод (це питання також обговорюватиметься), а в тому, як ми використовуємо час, куплений цим рішенням і періодом умовного перемир'я. Буде це оснащення армії і реформи – або ж витрачений даремно час? Це і є основне питання, яке наразі стоїть перед нами.

Показати ще новини
Радіо НВ
X