Про воєнний стан та спецперевірки

1 коментувати
Громадяни України при отриманні біометричного паспорта можуть пройти спеціальну перевірку на причетність до сепаратистських бандформувань

Новий законопроект про деокупацію Донбасу не передбачає жодної ескалації. Навіть в його преамбулі зазначено про прихильність до мирного врегулювання проблеми та до мінських домовленостей.

Для чого взагалі було написано цей законопроект? За діючим законодавством, АТО, яке проводиться на підставі закону про боротьбу з тероризмом, керується СБУ, зокрема – заступником голови СБУ. Виходячи з тих масштабів, в які переросла операція, виходячи з того, що переважну більшість навантаження взяли на себе Збройні сили України, а не Служба безпеки, то було б  логічно передати повноваження керівництва саме до ЗСУ.

За концепцією цього законопроекту (не знаю, чи буде це остаточно затверджено) – створюється єдиний оперативний штаб по двох областях, яким керують представники Збройних сил, з прямим підпорядкуванням начальнику Генерального штабу. Всі військово-цивільні адміністрації, розташовані в Донецькій та Луганській областях підпорядковуються цьому штабу.

В тому варіанті проекту, який бачив я, мова не йшла про визначення Росії як країни-агресора

Ну а щодо різних сумнівів про введення воєнного стану після прийняття цього законопроекту – така можливість існує й зараз. Є закон про воєнний стан, алгоритм прописаний. В новому законопроекті про це нічого не міститься. Так само цей законопроект не передбачає надання якихось додаткових повноважень президенту. В тому варіанті проекту, який бачив я, мова також не йшла про визначення Росії як країни-агресора.

Щодо іншого законопроекту про спецперевірку жителів окупованих Донбасу та Криму для отримання біометричного паспорту, то сама ідея абсолютно нормальна. Не бачу в цьому нічого страшного. Громадяни України при отриманні біометричного паспорта можуть пройти спеціальну перевірку на причетність до сепаратистських бандформувань.

Як саме буде проходити ця перевірка? Поки невідомо, як все буде прописано. У нас нещодавно була нарада з відповідними службами щодо цієї проблеми. Справа в тому, що на сьогоднішній день Державна міграційна служба, яка безпосередньо займається видачею цих документів, не має передбачених законом прав і повноважень на здійснення такої перевірки. Тому, можливо, доведеться прописувати окремий законопроект по алгоритму співпраці Державної міграційної служби із спецслужбами, які мають займатись цим питанням.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.