Екологічна катастрофа. Що відбувається на Донбасі

2 коментувати
Дуже турбує те, що такі надважливі події залишаються поза увагою і суспільства, і уряду, і міжнародної спільноти

Екологічна ситуація на сході України складалася десятиріччями, не слід робити наголос на тому, що це виключно наслідки війни. Крок за кроком все до цього йшло. Війна виступила в ролі каталізатора процесу, не більше.

Загроз, які існують зараз на Донбасі, багато і вони різноманітні. Це і підтоплення шахт, це і руйнація захисних споруд навколо так званих хвостовиків (озера, в яких зберігаються водні відходи), це і шкідливі речовини, зокрема, ртуть, що використовувалась під час хімічного виробництва.

Щодо небезпеки затоплення шахт ґрунтовими водами. Якщо взяти територію Бахмута і Соледара, де розташовані відомі соляні шахти, то зараз там у багатьох випадках місто тримається на соляних стовпах. Якщо туди почне потрапляти вода, вона розчинить сіль, що може призвести до виникнення провалів.      

Коли обвал відбувається під землею, ґрунтові води шукають вихід після того, як їх притискає з гори порода. Виникає підземний гідрологічний удар – його можна уявити як такий собі землетрус локального рівня.

За оцінками екологів – ще максимум десять років і регіон буде приречений

Загроз величезна кількість. Виходячи з того, що ніхто на окупованих територіях цими питаннями не переймається, то за оцінками екологів – ще максимум десять років і цей регіон буде приречений. Вони взагалі-то вважають, що він вже приречений, а свого піку катаклізм досягне протягом 10 років. І головна загроза – відсутність питної води. Люди будуть вимушені покидати ці території. Хто ж може жити без води?

Вже зараз, коли робились контрольні заміри у Сіверському Донці – майже єдиній артерії, що забезпечує регіон водою – різниця показників мінералізації на вході та виході  становить 8 разів. Росіяни вже не використовують воду з цієї річки в якості питної – виключно для меліорації.

Для того, щоб спробувати запобігти цій катастрофі, треба перш за все проводити потужні міжнародні конференції. Дуже турбує те, що такі надважливі події залишаються поза увагою і суспільства, і уряду, і міжнародної спільноти.

Ще працюючи на Луганщині, я співпрацював з німцями, коли вони спробували приїхати на неконтрольовану нами територію, щоб дослідити, що відбувається з підтопленням шахт у регіоні. Але вони не отримали дозволу і повернулися назад з порожніми руками. Тому неможливо зараз відповісти на запитання, чи реально щось змінити в умовах окупації.  


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.